Głos w Europie

Wydawnictwo: Universitas
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Une Voix en Europe
97883-242-1202-6

Głos w Europie to polskie tłumaczenie książki „Une Voix en Europe”, wydanej przez Fundację Jeana Monneta na rzecz Europy w Lozannie – to swoisty hołd dla zmarłego tragicznie w 2008 roku Bronisława Geremka. Obok niepublikowanych dotychczas w Polsce ostatnich przemówień Profesora i wywiadów z nim, przynosi garść wspomnień, napisanych przez najbliższych przyjaciół i współpracowników Geremka. Wyłania się z tych tekstów postać wielowymiarowa – wykładowca, badacz średniowiecza, opozycjonista, polityk, europejski mąż stanu – i, mimo przedwczesnej śmierci, spełniona (choć Profesor do końca żałował dwóch nie napisanych książek: jednej na temat średniowiecznych traktatów o grze w szachy, drugiej o trędowatych w średniowieczu). „Głos w Europie” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którym głosu Geremka – w Polsce i w Europie – brakuje.

źródło opisu: www.universitas.com.pl

źródło okładki: http://www.universitas.com.pl/ksiazka/Glos_w_Europie_2872.html