Geodesy, Surveying and Professional Ethics - a Selection of Source Texts with Translation for Students, Lecturers and Surveyors

Wydawnictwo: Gall
geodezja
technika
angielski
geokuba

Geodezja, geodezyjne pomiary szczegółowe i etyka zawodowa - wybrane teksty źródłowe z tłumaczeniem dla studentów, nauczycieli i wykonawców Autorzy książki: prof. Ryszard Hycner i mgr Marta Dobrowolska-Wesołowska (filolog angielski), na bazie starannego wyboru tekstów anglojęzycznych z dziedziny geodezji i kartografia, pochodzących ze sprawdzonych i znanych opracowań, modyfikując niekiedy...

Autorzy książki: prof. Ryszard Hycner i mgr Marta Dobrowolska-Wesołowska (filolog angielski), na bazie starannego wyboru tekstów anglojęzycznych z dziedziny geodezji i kartografia, pochodzących ze sprawdzonych i znanych opracowań, modyfikując niekiedy nieznacznie teksty źródłowe (z zachowaniem praw autorskich), dokonali gruntownego przeglądu problemów geodezyjnych wyrażanych w języku angielskim. Dodatkowo zaś autorzy podręcznika wykonali tłumaczenie każdego oryginalnego tekstu, na język polski w tym celu, aby każdy z Czytelników mógł konfrontować swoją wiedzę zarówno z dziedziny geodezji i kartografii jak też z języka angielskiego.
Znaczącym atutem książki jest zamieszczenie w niej mini-słownika angielsko-polskiego, zawierającego podstawowe terminy, niezbędne dla zrozumienia tekstu oryginalnego, zwłaszcza przez mniej wprawnych Czytelników.
Walorem książki, jest też zamieszczenie w niej 200 pytań (wraz z odpowiedziami) z szeroko rozumianej dziedziny geodezji i kartografii, katastru, systemów informacji o terenie, problemów prawnych oraz zagadnień szkoły wyższej - w języku angielskim, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki geodezji i kartografii w USA i innych krajach anglosaskich, niekiedy odmiennej od warunków polskich.
Wyrazem wysokiej jakości podręcznika jest także dobór recenzentów, autorytetów w swojej problematyce naukowej. Pierwszy z nich jest filologiem angielskim, drugi zaś reprezentantem dyscypliny geodezja i kartografia. Recenzenci dokonali gruntownego i starannego przeglądu treści książki, a ich sugestie zostały uwzględnione przez autorów opracowania.
Książkę można śmiało polecić tym wszystkim, którym bliskie są problemy geodezji i kartografii, wyrażane zwłaszcza w języku angielskim, powszechnie akceptowanym w nauce, edukacji na poziomie średnim i wyższym, a ostatnio także i w wykonawstwie geodezyjnym. Język angielski jest bowiem tym środkiem, który umożliwia nie tylko zdobywanie wiedzy na dobrym poziomie ale także pomaga przełamywać bariery komunikacyjne i zawodowe, zwłaszcza po akcesji Polski do Unii Europejskiej.
Dzięki tej książce, teoria i praktyka geodezji i kartografii będzie bliższa i pełniejsza Czytelnikowi, a ponadto pomoże mu w przełamywaniu trudnych barier językowych.

źródło opisu: http://gall.pl/

źródło okładki: http://gall.pl/