Prawo konstytucyjne w pytaniach i odpowiedziach

Wydawnictwo: LexisNexis
biznes, finanse

Książka powstała na podstawie wykładów z przedmiotu aPrawo konstytucyjne prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autor zwrócił uwagę na część doktrynalną prawa konstytucyjnego, a także uwzględnił orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, aby podkreślić zmianę, jaka dokonuje się w polskim prawie konstytucyjnym, które w coraz większ

ChicaDeAyer | 2013-08-19
Na półkach: Prawo, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Niewielkie gabaryty podręcznika bywają mylące. Nie jest tak prosty w opanowaniu nie tylko ze względu na tematykę, ale także samo nagromadzenie istotnych szczegółów. Kompleksowy, w ciekawej formie i pisany naprawdę wspaniałym stylem (zwłaszcza początkowe rozdziały). Sporo miejsca poświęcono historii i ewolucji polskiej (i nie tylko!) konstytucyjności. Profesor Granat to ciepły człowiek, złotousta persona i wspaniały gawędziarz - taki też jest owoc jego pracy

Maciej Gutowski | 2016-07-02
Na półkach: Prawo, Przeczytane, Posiadam

Jak na podręcznik do studiów prawniczych - czyta się nadzwyczajnie przyjemnie. Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć, jak wygląda ustrój Rzeczpospolitej od strony prawnej i faktycznej, nie tak jak jest to opisane w podręcznikach od WOSu, to polecam.

Krzysiek | 2016-05-05
Na półkach: 2015, Przeczytane