O wielkich Polakach dzieciom.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Bożena

Jest to książka, jakiej na rynku księgarskim jeszcze nie było. Książka adresowana do dzieci, z której także dorośli wiele mogą się dowiedzieć. Książka, która nie tylko pobudza do myślenia, ale i uczy myśleć. Książka o tych, którzy zasłynęli na polach bitew i w przestworzach, w największych na świecie salach koncertowych i na międzynarodowych wystawach sztuki. Dokonywali odkryć w laboratoriach i docierali do odległych lądów. Pracowali w szpitalach i szkołach, ale także na królewskich dworach.
Mikołaj Kopernik i Maria Skłodowska-Curie, Zawisza Czarny i Emilia Plater, Karol Wojtyła i Faustyna Kowalska, Witold Pilecki i Helena Modrzejewska... Znani i nieznani.
Wielcy – bo nie przelękli się trudności. Zdobyli to, co wydawało się nie do zdobycia. Siłą woli i charakteru. Odwagą i cierpliwym wysiłkiem. Niezwykli i bohaterscy. Genialni i święci.
Zadziwili Europę i świat. WIELCY POLACY. 88 postaci godnych podziwu i naśladowania opisanych zostało w książce językiem przystępnym w formie gawędy i stanowi niewyczerpalne źródło wiadomości niezbędnych dla lepszego poznania i pokochania własnej Ojczyzny. Książka zawiera praktyczny Słowniczek, w którym autorka wyjaśnia dzieciom trudniejsze pojęcia i nazwy.

źródło opisu: http://www.wds.pl/

źródło okładki: http://www.wds.pl/

Evik | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

Polecam! I małym i dużym - bo wbrew pozorom nie jest to książka tylko dla dzieci.
Kto z nas wie, kim był Eugeniusz Romer? Albo Natalia Tułasiewicz? Albo Bronisław Malinowski czy Halina Konopacka? Kto z nas potrafi bez zaglądania do komputera powiedzieć, jak się nazywała "Inka"?
O niektórych osobach, takich jak Stefan Szolc-Rogoziński czy Paweł Strzelecki (ponoć trafił do "Pana Tadeusza") sama słyszałam pierwszy raz.
Każda z biografii zajmuje kartkę. Na jednej stronie jest kolorowa ilustracja bohatera autorstwa Pawła Kołodziejskiego, a na drugiej tekst - krótka biografia. Książka pisana jest przystępnym językiem, na końcu znajduje się słownik trudniejszych pojęć.
Książka pisana jest w duchu patriotycznym.

Na półkach