Biegam, bo muszę

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Marta

„Biegam, bo muszę” to ujęty w formę dowcipnego monologu opis roli stosunkowo dorosłej kobiety we współczesnym świecie, która zmaga się z obyczajowymi przesądami. Temat utraconej miłości i rozpoczęcia nowego, tym razem samodzielnego życia, czego podejmuje się bohaterka książki, może stać się wskazówką dla innych kobiet, które obawiają się zmian w swoim życiu, nawet kiedy nie są do końca z niego zadowolone.

To książka na poły biograficzna, na poły fikcja literacka. A zaczęło się od tego, że autorka – zupełnie przypadkowo! – dzięki bieganiu poradziła sobie z nerwicą…

Od Autorki:
Jeżeli bieganie ci nie pomoże, to nic ci już nie pomoże – takie jest mniej więcej moje przesłanie do współczesnego zdezorientowanego człowieka, wliczając w to kobietę.

Całkiem przypadkiem wyleczyłam bieganiem ciężką nerwicę lękową, chociaż od zawsze byłam antytalentem sportowym.

I taki jest mój przekaz do ludzi: biegajcież!

Marta | 2013-04-30
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

„Biegam, bo muszę” to rodzaj powieści, gdzie fikcja przeplata się z prawdą i wieloma współczesnymi tematami zaprzątającymi, trzeba przyznać mało zdyscyplinowaną głowę narratorki. Światopogląd, sposób odżywiania, rola kobiety w codziennym życiu, to tematy migawek, którymi czytelnik jest na okrągło maglowany, do tego językiem jakby z translatora. Książka dotyka poważnych spraw, ale pisana jest z poczuciem humoru i dystansem. Kobieta zostaje zdradzona przez swojego narzeczonego, jednak nie znajdziemy tutaj opisów ostracyzmu i wielkich negatywnych emocji, to wszystko dzieje się jakby w tle, a dla czytelnika podane jest w otoczce humoru. Rozdział nawiązujący do dzieciństwa bohaterki, został ciekawie rozwiązany formalnie, gdyż pisany jest jakby przez nie do końca rozumiejące pewne oczywiste dla dorosłych sprawy, dziecko. Całkiem zaś dojrzała kobieta, któregoś dnia budzi się i uświadamia sobie, że nie jest już młoda, a do tego rzuca ją wieloletni narzeczony. Możemy się tylko domyślać jak...

Kamila Zielińska | 2015-05-06
Przeczytana: 05 maja 2015

Muszę przyznać, że książka mnie "zmęczyła". Jest to wartościowa pozycja, jednak język którym jest pisana absolutnie nie trafia do mnie. Najlepiej czytało mi się ostatni rozdział w Tomie II. Niemniej jednak uważam, że książka jest warta polecenia, traktuje o bardzo ważnych rzeczach i pokazuje, że naprawdę można "zacząć żyć" w każdym momencie i bez znaczenia jest to co było wcześniej. Ukazuje też, co zawsze powtarzam, że nic nie dzieje się bez przyczyny i że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

ladybeard | 2015-03-13
Przeczytana: 2013 rok

Książka napisana bardzo nie codziennym slangiem, którego chwilami ciężko zrozumieć autora. Jednak pozycja jak i blog autorski są dla mnie cennymi radami kwestii zdrowia.

myrrhene | 2016-05-13

spoko, mi akurat nie przeszkadza specyficzny styl pisarski autorki, szybko się czyta :) warto przeczytać, lektura zwłaszcza dla kobiet

Tobitora | 2015-08-25
mela | 2014-01-03