Prawdziwe życie Jezusa Chrystusa

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Vie authentique de Jésus Christ
religia
Aleksandra

W najlepszych opisach Życia Jezusa w różnym stopniu rozczarowuje to, że dostarczają one uczonych wniosków, ale nie opowiadają. Streszczają i rozważają opowiadane wydarzenia w bardzo żywy sposób przez Ewangelie, ale nie opisują wydarzeń i nie pozwalają dosłyszeć słów Jezusa. Niniejsze Życie pragnie oddać Mu głos i przedstawić same opisy Ewangelistów: świadków trzeźwych, bezinteresownych,...

Niniejsze Życie pragnie oddać Mu głos i przedstawić same opisy Ewangelistów: świadków trzeźwych, bezinteresownych, czasami nieokrzesanych, ale o najwyższej wartości. Dwu z nich: Mateusz i Jan, to świadkowie bezpośredni, towarzysze Jezusa. Opis Marka stanowi echo Apostoła Piotra, zaś Łukasz wyraża swoją troskę mówienia "od początku", tylko zgodnie z przekazem naocznych świadków (Łk 1,2).
Zbadałem te teksty według wszelkich możliwych naukowych metod: od historyczno-krytycznej po semiotyczną. Ukazały mi one coraz wyraźniej światło, jakość i spójność owych tekstów, które przez dwa tysiące lat, zwłaszcza od dwu stuleci, oparły się tylu systematycznym krytykom i podejrzeniom. Podejrzenie mija. Ewangelia zostaje.
Niniejsze życie jawi się w porządku chronologicznym, co stanowi prawo samej historii, zwłaszcza biografii, wbrew współczesnym staraniom, aby ukazywać rzeczy odwrotnie.

źródło opisu: Wydawnictwo m

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!