Być jak narodowy sztandar. Kobiety i Solidarność

Wydawnictwo: Scholar
Solidarność, feminizm
rosmene

Choć praca nie ma charakteru rozprawy naukowej, Autorka mierząc się z opisywanymi problemami, sięga do wielu źródeł: dokumentów, prac innych autorów, a także wywiadów ze świadkami historii. Spaja to wszystko własną narracją, stawiając wiele tez i pytań. Niektóre z nich brzmią może zbyt kategorycznie, ale zawsze autentycznie, w tym sensie, że Ewa Kondratowicz prezentuje swe poglądy jasno i wyraźnie.
Warto tę pracę przeczytać – uzyskamy dzięki temu wgląd w niedostatecznie spenetrowane obszary naszego społeczeństwa, w sprawy często zapomniane.

Andrzej Rychard

źródło opisu: www.scholar.com.pl