Retoryka codzienności. Zwyczaje językowe współczesnych Polaków

Książka pod redakcją prof. Małgorzaty Marcjanik. Opis językowych zachowań Polaków w sytuacjach codziennych, a więc takich, w których, przychodzi być każdemu z nas. Są to sytuacje będące tylko częściowo przedmiotem świadomych, przemyślanych wyborów. Artykuły wybranych specjalistów – językoznawców, psychologów, socjologów, kuturoznawców, a także doświadczonych dziennikarzy - podejmują tematykę...

Książka pod redakcją prof. Małgorzaty Marcjanik.

Opis językowych zachowań Polaków w sytuacjach codziennych, a więc takich, w których, przychodzi być każdemu z nas. Są to sytuacje będące tylko częściowo przedmiotem świadomych, przemyślanych wyborów. Artykuły wybranych specjalistów – językoznawców, psychologów, socjologów, kuturoznawców, a także doświadczonych dziennikarzy - podejmują tematykę codziennego mówienia oraz opisują wszelkie strategie (językowe i niejęzykowe) stosowane przez mówiących, mające im zapewnić skuteczność działań słownych.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=204&Podstrona=0

Nathalie-bibki | 2013-05-30
Przeczytana: 28 maja 2013

"Retoryka codzienności" porusza kwestie powszechnie znane. Autorzy chcą, by książka miała charakter naukowy, niestety wnioski, które wysuwają badacze - są banalne. Każdy z nas mógłby napisać coś podobnego.

ZaczytanaMajka | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016