Rynek Nieruchomości w Polsce

Wydawnictwo: Twigger
biznes, finanse
Alf

Książka powstała na podstawie badań prowadzonych przez autorów w Instytucie Gospodarki Mieszkaniowej oraz w Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Zawarto w niej podstawowe pojęcia z zakresu nieruchomości: rynku, obsługujących go podmiotach, nagromadzonym zasobie gruntów i budynków przeznaczonych do obrotu. Szczegółowo przedstawione zostały wpływy czynników społeczno - ekonomicznych na funkcjonowanie rodzimego rynku nieruchomości. Zaprezentowano też zestaw transakcji obrotu nieruchomościami gruntowymi i mieszkalnymi, dokonanych w Polsce w latach 1990-2001 na podstawie analizy sporządzonych w kraju aktów notarialnych. Przedstawiono strukturę rynku nieruchomości w poszczególnych województwach. Ich obraz uzupełnia analiza mechanizmu ustanawiania i wielkości stawek czynszowych w zasobach mieszkaniowych na przestrzeni ostatnich lat.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Własne