Chiny. Wakacje na walizkach

Seria: Wakacje na walizach
Wydawnictwo: G+J
Chiny, Przewodnik
Angie Wu

Podróż po Chinach to zapierające dech w piersiach odkrywanie zróżnicowanych krain i rozmaitości obiektów. Są tu potężne Himalaje, góry Kunlun, Tien-szan i Pamir oraz nieprzebyte pustynie, w tym Gobi i rozpalona Takla Makan. Najgęściej zaludnione są tereny wzdłuż Huang He, Jangcy, Rzeki Perłowej i Mekongu. Na peryferiach państwa leży wiele z najbarwniejszych regionów, będących mieszanką różnych kultur i mniejszości etnicznych. Zabytki tradycyjnej architektury chińskiej są lekcją harmonii, zdobnictwa i rozwagi – przykładem jest Zakazane Miasto. Kuchnia nierozerwalnie łączy się z chińską kulturą, a każdy posiłek to wydarzenie. Oprócz tradycyjnego mięsa oraz ryb w menu można natknąć się na takie egzotyczne frykasy jak węże, łapy niedźwiedzia, cykady czy skorpiony. Chwilę oddechu można znaleźć w Lijiangu lub w Dali i Yangshuo – azylach położonych w otoczeniu niezwykłych chińskich pejzaży.

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Chinach.
Sprawdź, jak duże znaczenie dla Chińczyków ma mianzi i jak wygląda „niedźwiedziokot”. Weź udział w Festiwalu Wiosny i skosztuj „pijanego kurczaka”. Wsłuchaj się w płaczliwe dźwięki erhu i odkryj, gdzie Jackie Chan pobierał lekcje ruchu. Poznaj niepowtarzalny świat pekińskich hutongów i świętą sztukę feng shui.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,2,8,625,chiny.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,2,8,625,chiny.html

malenk | 2015-06-13
Przeczytana: 2014 rok

Szkoda kasy.

Angie Wu | 2013-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Stany Zjednoczone to nie jedyne miejsce, które koniecznie chcę odwiedzić w swoim życiu. Są jeszcze Chiny. Ten przepiękny kraj z bogatymi tradycjami i imponującym wachlarzem zabytków już od dawna stanowi przedmiot moich podróżniczych marzeń, a przecież interesują mnie nie tylko współczesne Chiny, ale i ich wspaniała historia. I jedno, i drugie, znaleźć można w najnowszym przewodniku po Chinach od National Geographic i G+J Polska. Autorem publikacji jest Damian Harper, absolwent historii sztuki, który po kilkuletniej pracy w zawodzie księgarza powrócił na studia, wyjechał do Chin, pojął Chinkę za żonę, a swoją wiedzę o tym kraju przekazał czytelnikom w aż trzech przewodnikach po Państwie Środka.

Najnowszy przewodnik Damian Harpera to istny majstersztyk - zarówno pod względem pięknego wyglądu, jak i ogromu przydatnych i ciekawych informacji o Chinach. Sięgając po przewodnika od National Geographic i G+J Polska przywykliśmy już do swoistego luksusu, a więc i do wysokiej jakości...