Zgłosuj na książki roku 2017

Oskarżam Sobór!

Tłumaczenie: Adam Małaszewski
Wydawnictwo: Te Deum Sp. z o. o.
J'accuse le Concile
religia
o77

Dlaczego książka ta nosi tytuł Oskarżam sobór!? Wybraliśmy go, ponieważ mamy słuszne powody, by zdecydowanie twierdzić — a jest to osąd oparty zarówno o wewnętrzną, jak i zewnętrzną analizę krytyczną — że „duch”, który opanował Sobór i który zainspirował tak wiele niejasnych, dwuznacznych, a nawet otwarcie błędnych tekstów, nie miał nic wspólnego z Duchem Świętym, był to raczej duch współczesnego świata, duch liberalizmu Teilharda de Chardin, duch modernizmu, sprzeciwiający się Królestwu naszego Pana Jezusa Chrystusa.

źródło opisu: Wydawnictwo Te Deum, 2003

źródło okładki: http://www.tedeum.pl/