Pieniądz w polityce finansowej państwa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
Pieniądz w polityce finansowej państwa
biznes, finanse
Alf

Praca odnosi się do zagadnień pieniężych, w sensie studium metodologicznego. Wskazuje na sposób analizy zjawisk pieniężnych za pomocą metody abstrakcji. Nie chodzi w opracowaniu o stosowalne rozwiązania. Chodzi o analizę zjawisk pieniężnych w ujęciu teoretycznym, to znaczy w oderwaniu od skonkretyzowanej rzeczywistości z odwołaniem się do stanu hipotetycznego, więc abstrakcyjnego. Analiza zjawisk pieniężnych w niniejszym opracowaniu odnosi się do gospodarki rynkowej nie skonkretyzowanej do określonej rzeczywistości. Zakłada się wolność gospodarowania na zasadzie konkurencji i współdziałania.

Alf | 2013-04-03