Ekonomia społeczna Zarys popularny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
biznes, finanse

ZYGMUNT NARSKI doktor habilitowany, emerytowany docent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Uniwersytetu w Toruniu. Wykładał ekonomie teoretyczną, rozwój myśli ekonomicznej i metodologię nauk ekonomicznych. Naukowo obok zagadnień teoretycznych i społecznych zajmował się organizacją i zarządzaniem w przedsiębiorstwie przemysłowym.Ekonomia społeczna zajmuje się zasadami, prawidłowościami i nieprawidłowościami podziału tej części dochodu narodowego, która przypada ludności. Odnosi się to do indywidualnych potrzeb oraz do potrzeb wspólnych, jak oświaty, nauki czy zdrowia. Ekonomia społeczna omawia zjawiska ekonomiczne z punktu widzenia przyczyniania się do dobrobytu indywidualnego i społecznego oraz wpływu na sprawność gospodarowania.

Grażyna | 2012-10-17
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione