Jak czerpać zdrową energię z Ziemi - Uziemienie

Okładka książki Jak czerpać zdrową energię z Ziemi - Uziemienie Clinton Ober, Stephen T. Sinatra, Martin Zucker
Okładka książki Jak czerpać zdrową energię z Ziemi - Uziemienie
Clinton OberStephen T. Sinatra Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
poradniki
„Earthing: The Most Important Health Discovery Ever?”
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2013-03-01
2013-03-01
polskie

Dowiedziałam się z niej kilka ciekawostek na temat uziemiania, ktore kocham! Teraz wiem, dlaczego ono tak dobrze na mnie działa :)

Autor wyjasnia jakie zjawisko zachodzi między ciałem, a Ziemią.

Podaje badania naukowe i LICZNE przykłady uleczenia, oraz poprawy stanu zdrowia ludzi.
Wg mnie za duzo tych przykładów 10by wystarczyło, a było ich tyle ze musiałam ominąć ten rozdział, bo juz nie mialam sily czytac o podobnych przypadkach.

Znajdzimey tez alternatywy do uziemiania w domu, które mogą byc dosyć kontrowersyjne, aczkolwiek jak pisze - działa i jest w pełni bezpieczne :)

Ogolnie dobrze, ze taka książka jest, ale mogłaby byc krótsza i dzieki temu przyjemniejsza.
Pozdrawiam :)

Autor wyjasnia jakie zjawisko zachodzi między ciałem, a Ziemią.

Książka jako książka jest przeciętna. Autorzy zbyt mocno rozwałkowali temat. Książka jako przekaz – jest dobra i warta cennego czasu na zapoznanie się, a potem wdrożenie w życie. Ostrożny jednak byłbym ze stwierdzeniem na okładce (w oryginale),że to najważniejsze odkrycie w historii dotyczące ludzkiego zdrowia. Rzadko jest tak, że za sprawą jednej zmiany wyzbędziemy się swoich problemów ze zdrowiem. Za Hipokratesem – „Choroby nie spadają na nas z nieba. Powstają z małych codziennych grzechów przeciw naturze. Kiedy tych grzechów zgromadzi się wystarczająco dużo, choroby pojawiają się”.

Pożyteczna książka, bardzo pomocna, wcale nie magiczna, tylko zupełnie fizyczna i nawet naukowa. Można się z niej dowiedzieć jak w prosty sposób poprawić swoje zdrowie, samopoczucie itp, ale... prawda jest taka, że można by ją skrócić do 20 stron i czytelnik nic by nie stracił. Mało tego - całą jej ideę można przekazać jednym zdaniem, a reszta to tylko dowody potwierdzające tę, zapewne słuszną teorię.

Ogólnie - warto przeczytać, choć niekoniecznie w całości.

Książka porusza bardzo ciekawy i nadal mało zbadany temat uziemienia. Otwiera oczy na to, jak połączenie z Ziemią jest ważne dla wszystkiego, co żyje i jak mocny ma to wpływ na nasze życie i zdrowie.
Sama forma książki nie jest powalająca. Bardzo dużą jej część stanowią relacje ludzi na swoje doświadczenia z uziemieniem. Szczerze mówiąc wolałabym przeczytać więcej "technicznych' informacji, a wypowiedzi ludzi jako skromny dodatek na końcu. Poza tym sceptycznie podchodzę do czytania opinii, bo zawsze z tyłu głowy siedzi mi myśl, że opinie zawsze można napisać na potrzeby danej publikacji.
Myślę, że warto przeczytać tę książkę, żeby zaznajomić się z tematem i zrozumieć, jak kontakt z Ziemią jest ważny. Nie jest to, wg mnie książka, do której będę chciała wracać, albo którą koniecznie trzeba mieć w swoim księgozbiorze. Jest to raczej pozycja warta przeczytania i stanowiąca początek w dalszych poszukiwaniach.

Clinton Ober zaczął pracę jako sprzedawca usług sieci kablowej w Billings w Montanie, a z czasem stał się liderem w tej dziedzinie przemysłu. We wczesnych latach siedemdziesiątych założył Telecrafter Corporation i uczynił tę firmę największym dostawcą usług marketingowych i instalacji kablowych w całych Stanach Zjednoczonych. W 1980 roku jego uwagę zwrócił dopiero raczkujący przemysł komputerowy. Partnerował firmom McGraw-Hill w zdobywaniu praw dystrybucyjnych usług komputerowych w nowych dziedzinach informatycznych na całym świecie. Po zdiagnozowaniu u niego poważnej choroby w 1993 roku, rozpoczął osobistą podróż w poszukiwaniu wyższego celu życia. Podczas swoich podróży odkrył uziemianie i postanowił skupić się na jego naukowym zbadaniu i stworzeniu praktycznych urządzeń do zastosowania tej idei.

Dr Stephen T. Sinatra jest certyfikowanym kardiologiem i psychoterapeutą z ponad trzydziestoletnim stażem i ogromnym doświadczeniem w pomaganiu pacjentom w zapobieganiu i leczeniu chorób serca. Zdobył także wiedzę z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i odżywiania. Dr Sinatra łączy kuracje kardiologiczne z zakresu medycyny konwencjonalnej z dopełniającymi je terapiami przeciwstarzeniowymi, psychologicznymi i z dziedziny prawidłowego żywienia, aby pomagać leczyć stany zapalne oraz zmiany miażdżycowe powodujące zawały serca i udary. Jest członkiem American College of Cardiology, adiunktem medycyny na University of Conncecticut School of Medicine, a także byłym szefem kardiologii i edukacji medycznej w Manchester (CT) Memorial Hospital.

Martin Zucker od trzydziestu lat pisze na tematy związane z naturalnym leczeniem, fitnessem i medycyną niekonwencjonalną. Jest współautorem tzw. "autorem widmo" ponad tuzina książek, napisał też wiele scenariuszy do nagrań wideo dla Krajowej Rady Bezpieczeństwa. Zucker napisał setki artykułów z szerokiego zakresu tematyki zdrowotnej. Jest także byłym korespondentem zagranicznym Associated Press, w charakterze tym pracował w Europie oraz Bliskim Wschodzie.

W obecnych czasach ludzie mają bardzo mały kontakt z naturą. Odporność naszego organizmu wydaje się być mniejsza niż ludzi żyjących wiele lat wcześniej. Z tego wynika, że częściej chorujemy, chodzimy po lekarzach i oczekujemy, że przepiszą nam jakiś cudowny lek po którym wyzdrowiejemy w mig. Jak się okazuje lekarstwo na nasze bolączki mamy tuż pod stopami - dosłownie. Autorowie "Jak czerpać zdrową..." udowadniają nam, że kontakt z Ziemią to darmowy i skuteczny lek po który warto sięgnąć.

Czytałam kiedyś o Uziemieniu ale bardziej pod kątem duchowym niż naukowym. Autorowie tego poradnika dokładnie zbadali i przeanalizowali czerpanie energii z Ziemi i przedstawili nam wiele dowodów na skuteczność tej metody. Oprócz doświadczeń każdego z autorów mamy szansę zapoznać się z opiniami ludzi, którzy postanowili się uziemiać. I tak oto przeczytamy wiele pozytywnych tekstów, które wychwalają czerpanie energii z Ziemi. W niektórych przypadkach metoda ta wyleczyła ludzi z ich dolegliwości, w innych zmniejszyła ból i poprawiła komfort życia. Jedno jest pewne - każdy człowiek stosujący uziemienie odczuwał chociaż minimalną poprawę zdrowia. Na początku podchodziłam sceptycznie do tego poradnika, jednak gdy przemyślałam wszystkie aspekty doszłam do wniosku iż ta metoda naprawdę może sprawić, że poczujemy się lepiej. Co najciekawsze ten lek nic nas nie kosztuje więc nie musimy się obawiać, że coś na tym stracimy. Jeżeli macie swój ogródek lub wyjeżdżacie na wakacje nad morze spróbujcie pochodzić bosymi stopami po ziemi. Być może nawet nieświadomie odczujecie różnicę i zechcecie stosować tę metodę częściej i dłużej.

"Jak czerpać zdrową energię z Ziemi - Uziemienie" to ciekawy poradnik, który uświadamia nam, że panaceum, którego szukamy może znajdować się tuż pod naszymi stopami. Język i styl autorów możemy podpiąć pod popularno-naukowy gdyż znajdziemy w niej wiele naukowych odniesień. Cieszę się, że mogłam zapoznać się z tą książką. Wierzę iż zainteresowani tematem Uziemienia będą zadowoleni z tej pozycji. Zdecydowanie polecam!

„Lek jest tuż pod Twoimi stopami.” – Takie zdanie widnieje na okładce książki „Jak czerpać zdrową energię z Ziemi – Uziemienie”. Tylko co wspólnego może mieć ziemia i lek? Jak widać może. Uziemienie jest bowiem metodą, która sprawia, że czujemy się lepiej we własnym ciele, które z dnia na dzień robi się zdrowsze. Zapewne jesteście ciekawi jak to działa, prawda? W takim razie powinniście przeczytać właśnie tę książkę!

Sięgając po tę pozycję byłam przygotowana na kolejny poradnik, który wprowadzi mnie jeszcze głębiej w technikę uziemiania, która była mi już znana. Znana to może zbyt duże słowo, ponieważ wiedziałam po prostu, w jaki sposób można to zrobić energetycznie i wizualizacyjnie. Owa metoda faktycznie działała i działa nadal, więc nie mam jej nic do zarzucenia. Jednak skupmy się teraz na książce. Co otrzymałam? Coś zupełnie innego – dokładną analizę uziemiania z różnych perspektyw, a co najważniejsze – z perspektywy naukowej. Do tej pory widziałam w tym tylko energię, teraz widzę również naukę.

Książka została napisana przez trzech autorów, którzy wspólnie przeanalizowali metodę czerpania energii z ziemi i postanowili się podzielić z nami swoją wiedzą. Muszę przyznać, że faktycznie znajdziemy w tej książce wiele odniesień i naukowych terminów, hipotez popartych badaniami i opiniami specjalistów. Nawet jeden z autorów – Dr Stephen T. Sinatra – jest kardiologiem i opisuje pozytywny wpływ uziemiania na stan naszego serca. Inny autor – Clinton Ober – sam miał poważne problemy ze zdrowiem, dopóki nie odkrył owej metody i nie postanowił jej zastosować. Poza zeznaniami autorów poznajemy także historie wielu ludzi, którzy dzięki uziemianiu wyszli z wielu chorób, a ich ogólny stan zdrowia uległ znacznej poprawie. Historii tych jest naprawdę sporo, więc poznajemy wiele różnorakich przypadków i problemów.

Ciężko mi coś napisać o stylu i języku tej książki, które niby są proste i nie wyróżniają się niczym szczególnym, ale z drugiej strony, ze względu na wiele naukowych odniesień, podchodzi ona trochę pod styl popularno-naukowy. Duży plus dla autorów, że wszystkie terminy zostały przez nich wyjaśnione w bardzo łatwy i zrozumiały sposób. Jest jednak coś, czego mi zabrakło, przez co czuję się trochę zawiedziona. Wiele tutaj dowodów na skuteczność tej metody, wiele opowieści autorów i pacjentów, wiele wzmianek o naszym zdrowiu… Zabrakło mi jednak informacji o samej metodzie. Jest ona w miarę dobrze przedstawiona pod względem działania, ale liczyłam na to, że dowiem się z tej książki, w jaki sposób sama się mogę uziemić, a w sumie chyba się nie dowiedziałam. Wiem jedynie, że są specjalne przedmioty, które mają w tym pomóc, ale nie do końca o to mi chodziło.

Z pewnością metodę uziemiania można zastosować do technik medycyny niekonwencjonalnej, która rozwija się z dnia na dzień i zyskuje coraz większe rzesze fanów. Dużym plusem tej pozycji jest jej dopracowanie – autorzy z pewnością się sporo napracowali, żeby ją stworzyć. Książka jest warta naszej uwagi i przeczytania, ponieważ nie spotkałam się do tej pory z żadną inną, która poruszałaby ową tematykę w taki sposób. Cieszę się, że mogłam poznać to wszystko z innej perspektywy niż dotychczas, żałuję tylko, że nie dostałam odpowiedzi na kilka moich pytań. Jednak wiem, że znajdą się ludzie, którzy dostaną tutaj dokładnie to, czego potrzebują. Całość zdecydowanie polecam!

• Zdrowie
  • Poradniki, Popularnonaukowe