Słowa pełne światła

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
religia

Święta Hildegarda była wykształconą mniszką, przeżyła wizję, od której rozpoczęła się jej wielka duchowa i intelektualna przygoda. „Rozwarły się niebiosa i oślepiająca światłość niespotykanej jasności oblała cały mój umysł – opisywała to doświadczenie – …I raptem pojęłam znaczenie ksiąg”… I pojawił się nakaz, wewnętrzne przynaglenie: „spisuj wszystko, cokolwiek widzisz i słyszysz”. Świętej...

Świętej przypisywano wiele uzdrowień. Hildegarda przez lata zdobyła ogromną wiedzę medyczną i paramedyczną, którą czerpała, jak zaznaczała, także z wizji, a której stosowanie sprawiło, iż jest uznawana za pierwszą lekarkę i pierwszą kobietę naukowca. Uważała, że pełne zdrowie człowieka zależy wyłącznie od Boga, a wszelkie naruszenie harmonii ze swym Stwórcą, grzech prowadzą do choroby. Post, asceza, aktywność fizyczna, harmonijny tryb życia, odpowiednia dieta, innymi słowy: leczenie nie tylko ciała, ale i duszy może przywrócić ciału zdrowie, jednak ostateczny wynik kuracji zależy wyłącznie od Pana Boga.

źródło opisu: Wydawnictwo M

źródło okładki: Wydawnictwo M

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!