Gorzka Prawda: Cień Bandery nad zbrodnią ludobójstwa

8389920107
historia
megiddovl

"Nie ma zbrodniczych narodów, są zbrodnicze ideologie i organizacje" Wiktor Poliszczuk Książka poruszająca bardzo trudny i kontrowersyjny temat zbrodni dokonanych przez OUN-UPA na polskiej ludności. Autor stara się w dokładny sposób przedstawić prawdę o tych wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat. Omawia, opierając się na dokumentach archiwalnych, kolejne etapy wykształcania się ukraińskiego...

Książka poruszająca bardzo trudny i kontrowersyjny temat zbrodni dokonanych przez OUN-UPA na polskiej ludności. Autor stara się w dokładny sposób przedstawić prawdę o tych wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat. Omawia, opierając się na dokumentach archiwalnych, kolejne etapy wykształcania się ukraińskiego nacjonalizmu, jego ideologię, program polityczny OUN, proces powstania i działalność UPA Bandery. Następnie analizuje zagadnienia związane z procesem zniekształcania i fałszowania faktów historycznych, a także sposobami jej odkłamywania w obecnej chwili. Stara się dociec, kto ponosi winę za ówczesne tragiczne wydarzenia oraz kto ponosi winę za gwałt na prawdzie historycznej o zbrodniach struktur OUN

źródło okładki: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/img/230/23015745_1.jpg

Haazard | 2019-02-17