Komedia sublimacji. Granica współczesności a etos rzeczywistości w sztuce amerykańskiej

Wydawnictwo: DiG
sztuka, sztuka amerykańska
sztuka
-O_O-

Książka jest zbiorem esejów o awangardowej sztuce amerykańskiej ostatnich pięćdziesięciu lat. Autorka przekornie definiuje tę sztukę przez negację tego, do czego przyzwyczaił nas realny komunizm — sublimacji i chęci ulepszenia nas przez sztukę. Można tę książkę też odebrać jako komentarz pomocny w kontakcie ze sztuką współczesną. Autorka opisuje wybitnych artystów, o których niewiele dotąd można było przeczytać w języku polskim, zarówno już nieżyjących (Robert Smithson, Gordon Matta–Clark, Felix Gonzalez–Torres, jak i tych, którzy teraz tworzą swoje najlepsze dzieła (Robert Gober, Matthew Barney).

źródło opisu: http://www.dig.pl/index.php?s=karta&id=797

źródło okładki: http://www.dig.pl/index.php?s=karta&id=797

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!