Czy babcia jest w niebie? O przeżywaniu rozstań i smutku

Tłumaczenie: Magdalena Rykowska
Wydawnictwo: Jedność
Ist Oma jetzt im Himmel? Vom Umgang mit Tod und Traurigkeit

Co robić, kiedy dzieci po raz pierwszy spotykają się ze śmiercią? W jaki sposób możemy pomóc dzieciom w pokonywaniu ich lęków? Jak odpowiedzieć na pytania, na które często sami nie znamy odpowiedzi? Na ile możemy towarzyszyć dzieciom w ich smutku? Łatwe w realizacji, bliskie codzienności pomysły przedstawione w tym poradniku pomogą dzieciom w wieku od trzech do siedmiu lat w radzeniu sobie...

Łatwe w realizacji, bliskie codzienności pomysły przedstawione w tym poradniku pomogą dzieciom w wieku od trzech do siedmiu lat w radzeniu sobie zarówno z małymi, codziennymi rozstaniami, jak i z tymi ostatecznymi, najtrudniejszymi w życiu. Część informacyjna wyjaśnia, dlaczego dzieci przeżywają smutek inaczej niż dorośli, oraz podpowiada, jak rodzice i wychowawcy mogą im pomóc w chwilach przygnębienia.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl

źródło okładki: http://jednosc.com.pl