Zwierzęta. Encyklopedia dla dzieci 7-10 lat

Wydawnictwo: Siedmioróg
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zwierzęta, przyroda, dla dzieci

Encyklopedia ukazuje różnorodność świata zwierząt. Problemowe ujęcie wielu zagadnień wyjaśnia dzieciom wiele zdumiewających zjawisk, np. dlaczego zwierzęta produkują jad, świecą, mają dziwne kształty, upodabniają się do siebie nawzajem, są niezwykle barwne itp. Z kolei przedstawienie podstaw ewolucji oraz pogrupowanie zwierząt zgodnie z systematyką pomoże dziecku uporządkować wiedzę o świecie przyrody.
Treści ujęte zostały w rozdziały:
• Świat zwierząt
• Grupy zwierząt
• Tam żyją zwierzęta
• Sposoby na przetrwanie.

źródło opisu: Siedmioróg, 2010

źródło okładki: www.siedmiorog.pl

A dziś czas na... Na kolejną encyklopedię oczywiście :) Niedawno Ania pisała Wam o bardzo bardzo podobnej publikacji, wiele zawartych tu informacji się pokrywa się z tymi z książki, którą prezentowała Wam Ania, jednak ta dzisiejsza jest o wiele bardziej rozbudowana. Ja uwielbiam wszelkiego rodzaju książki, z których można dowiedzieć się tak wielu ciekawych rzeczy. Książek, a dokładniej encyklopedii o zwierzętach mamy już kilka, ale każda jest jednak zupełnie inna. Jedne mają prawdziwe zdjęcia, inne rysunki, w jednych tekstu jest dużo w innych mniej, jednak wszystkie są ciekawe, zawierają interesujące informacje i z każdej zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego o czym do tej pory nie miało się pojęcia. Ja bardzo lubię odkrywać takie nowe ciekawostki ;)

Ta encyklopedia nie jest zbyt gruba, ponieważ ma zaledwie 64 strony. Jednak w brew pozorom w środku znajduje się naprawdę cała masa przeróżnych informacji na temat zwierzaków. Na początku jest oczywiście spis treści, który...

Marta | 2013-05-08
PolkaAteistka | 2016-04-06