Bieszczady. Miniprzewodnik

Wydawnictwo: Helion
Szymon

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę! BIESZCZADY Rozległe, malownicze...

BIESZCZADY

Rozległe, malownicze połoniny, ślady dawnych bojkowskich wiosek i położone u stóp gór piękne miasteczka o średniowiecznym rodowodzie przyciągają w Bieszczady wielu turystów. Panuje pogląd, iż są najdzikszymi górami w Polsce i choć od dawna tak nie jest, nie odbiera to Bieszczadom ich wyjątkowego uroku.

W celu ochrony unikalnego ekosystemu przyrodniczego, w 1973 r. powołano Bieszczadzki Park Narodowy, którego powierzchnia liczy obecnie 29 200 ha. W 1992 r. pod patronatem UNESCO utworzono transgraniczny Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie". Powołany został w celu ochrony największych w Europie kompleksów naturalnych lasów bukowych oraz wschodniokarpackich łąk wysokogórskich - połonin.

Doskonale oznakowane szlaki i sieć ścieżek przyrodniczych wytyczonych przez Bieszczadzki Park Narodowy sprzyjają górskim wędrówkom.

źródło opisu: Ebookpoint.pl

źródło okładki: Ebookpoint.pl