Grafika. Fizyka. Metody numeryczne. Symulacje fizyczne z wizualizacją 3D

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fundamenty Informatyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-16178-1
programowanie, grafika, informatyka

Książka wprowadza czytelnika w świat grafiki komputerowej czasu rzeczywistego oraz modelowania i symulowania rzeczywistości na jej potrzeby. Przedstawiono w niej wiedzę z zakresu podstawowych technik grafiki komputerowej, podstaw fizyki klasycznej oraz metod numerycznych. Książka składa się z 4 części: Wprowadzenia do grafiki 3D oraz opisu biblioteki OpenGL. Przykładów podstawowych technik...

Książka składa się z 4 części:

Wprowadzenia do grafiki 3D oraz opisu biblioteki OpenGL.
Przykładów podstawowych technik wizualizacji.
Wprowadzania do symulacji tzw. ciała miękkiego, czyli ciała zbudowanego z wielu punktów oddziałujących tłumionymi siłami sprężystymi, które w interakcji z innymi ciałami lub otoczeniem zmieniają swój kształt (lina, siatka, galaretka, samochód odkształcający się podczas zderzenia).
Wprowadzania do symulacji dowolnego układu oddziałujących punktów (zderzających się kul bilardowych, gwiazd utrzymywanych siłą grawitacji).
Wprowadzania do symulacji brył sztywnych, tj. obiektów, które nawet podczas zderzeń zachowują swój kształt.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2010

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/34789/grafika-fiz...»