Najkrócej o... miłości w małżeństwie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Leśniowska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fides
8 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-61860-26-6
religia

"Jeżeli mam napisać coś sensownego o przestrzeni, w jakiej dokonuje się największy cud świata, a więc o miłości małżeńskiej, muszę zaznaczyć, że będzie to książka o miłości wzajemnej". "Wstępując w sakrament małżeński wybraliście, najwłaściwszy sposób zrealizowania testamentu Pana Jezusa. I cieszcie się z tego, bo to wielka łaska".

źródło opisu: http://www.malzenska.pl/produkt/pokaz/1053/najkroc...(?)

Marta Bargiel | 2014-01-11
Przeczytana: kwiecień 2013

Najkrócej? O miłości w małżeństwie? Jak o tym można krótko pisać? Przecież najgrubsza z grubych ksiąg by nie zawarła w sobie całego piękna i całego bólu wspólnego życia.
A jednak... Orzech z właściwą sobie swadą, humorem, ale i trzeźwością patrzy na dwa splecione ze sobą ludzkie losy. Tak powstała książka potrzebna, choć niewielka.
Przyglądając się po latach życiu swojej rodziny i analizując postawy i potrzeby młodych dzisiaj, ksiądz Stanisław podkreśla: potrzebujemy miłości, by żyć. Prawda to najbardziej podstawowa i najpierwsza, a tak często lekceważona. I chyba uniwersalna w swym wymiarze, choć Kościół katolicki uczynił zeń cel pobożnego życia. To ta miłość, wierna, płodna, miłość uważna pozwala nam podbijać świat.

yankee | 2016-02-26
AbrilRosemary | 2014-09-14