Wariaci rządzą domem wariatów

Tłumaczenie: Janina Bloch
Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
8 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Inmates Are Running the Asylum
8320426057
Informatyka, Programoiwanie,
superhero

Autor-Twórca języka Visual Basic - staje w obronie zwykłego człowieka, czyli użytkownika, o którym zupełnie się nie pamięta podczas tworzenia kolejnych cudów elektronicznych. Stawia też tezę, że przemysł oprogramowania przeżywa kryzys spowodowany dwoma czynnikami: pędem firm do częstego wypuszczania na rynek nowych wersji programów, co wiąże się z walką konkurencyjną, i obniżeniem kosztów opracowywania oprogramowania przez wyeliminowanie etapu badania potrzeb klienta. Dogłębnie analizuje proces powstawania oprogramowania - zarówno takiego, jakie powinno być, jak i takiego, jakie zwykle jest. Podkreśla, jak ważną sprawą jest włączenie do procesu tworzenia produktów oprogramowanych oddzielnego etapu projektowania, poprzedzającego sam proces programowania. Uświadamia nam źródła patologii, której skutki odczuwamy na co dzień, i radzi, jak się z nimi uporać. Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców.

źródło opisu: Wyd. Naukowo-Techinczne 2001 Warszawa

źródło okładki: Własne

Sebastian | 2013-08-27
Przeczytana: 2012 rok

Książka z lekką dozą ironii i dystansu podchodzi do tematu wytwarzania oprogramowania. Miejscami zabawna ale przede wszystkim autentyczna opowieść o tym jak wygląda to od środka. Warto przeczytać aby zobaczyć pewne rzeczy z dystansu, jeśli oczywiście siedzi się w IT, dla innych książka zapewne okaże się równie ciekawa jak książka do nauki anatomii.

haueck | 2017-03-07
Przeczytana: 07 marca 2017