Złotowłosa

Tłumaczenie: Maria Makowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu ""Jedność" dla Dzieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jedność
Goldilocks
978-83-7660-138-0
Anna

Kto zachwyci się tą piękną baśnią? Wszystkie dzieci - powiedział Tata Niedźwiedź swoim grubym głosem! Z pewnością wszystkie dzieci - przytaknęła Mama Niedźwiedzica swoim średnim głosem! Tak, tak! Wszystkie dzieci - zapiszczał Mały Niedźwiadek swoim cieniutkim głosikiem! Niedźwiadki nie myliły się! Wszystkie dzieci zachwycą się tą uroczą baśnią! Opowiedzianą z wdziękiem, lekką, barwną, opatrzoną wyjątkowymi ilustracjami...Historia niesfornej dziewczynki i trzech sympatycznych niedźwiadków...

źródło opisu: Jedność, 2010

źródło okładki: Google.pl

książek: 1951
Anna | 2013-01-06
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Ta książka jest naprawdę pięknie wydana, jak tylko wzięłam ją w dłonie była to moja pierwsza myśl... Oczywiście znałam tę historię już wcześniej, jednak moim zdaniem zyskała ona na tym nowszym, urozmaiconym wydaniu. Mamy tu dziewczynkę, tytułową Złotowłosą, która zbierając jagody odkrywa w lesie chatkę niedźwiadków. Z ciekawością zagląda do jej wnętrza, troszkę tu wprowadza bałaganu, ale misie, kiedy wracają do domu nie gniewają się o to wcale. Na końcu książeczki jest prawdziwy przepis na jagodowe babeczki niedźwiadków, którego co prawda jeszcze nie wypróbowałam, ale mam w zamrażalniku jagody i zapewne w najbliższym czasie zrobię moim dzieciom te smakowicie zapowiadające się słodkości.
Książkę czyta się szybko, a dzieci są bardzo zainteresowane, co będzie dalej. I jeszcze piękne ilustracje dodają tej historyjce wiele uroku.