Szpiedzy w Watykanie

2007-01-01
2007-01-01
83-89344-28-9
Artur Kuć

-W książce tej autorzy pragną ukazać niezwykła role,jaka odegrał -cześciowo z własne woli,cześciowo zaś pod przymusem-Watykan.To maleńkie państwo ze swoim rządem,Stolica Apostolska,jest szczególnym podmiotem prawa miedzynarodowego oraz Papieżem jako zwierzchnikiem,stanowi kwaterę główna ,globalnego gracza światowej polityki,jakim niewątpliwie jest Kościół katolicki.Łatwo wiec zrozumieć,dlaczego rownież dzisiaj żadna tajna służba tego świata nie przechodzi obojętnie obok tego tworu politycznego w samym centrum Rzymu.Autorzy pokazują jak intensywnie Watykan jest filtrowany przez służby specjalne i jaki to ma wpływ na jego politykę.Wada tej książki jest to,ze autorzy skupiają sie na aspekcie niemieckim,bo są Niemcami i ten wątek mogli zbadać najwnikliwiej.Ksiazke te jednak czyta sie z niesłabnącym zainteresowaniem jak powieść sensacyjno-szpiegowska.Tylko to nie fikcja,to wszystko działo lub dzieje sie naprawdę .

• Posiadam / I i II Wojna Światowa, okres MW
  • Czeka w bibliotece
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)

Dodaj cytat z książki Szpiedzy w Watykanie