Inteligencja człowieka

Wydawnictwo: Żak
83-86770-43-0
aksala

Nie ulega wątpliwości, że zdolności umysłowe, zwane inteligencją, stanowią jedną z najcenniejszych, a może najcenniejszą wartość człowieka. Już obserwacja codzienna przekonuje nas o tym, że pod względem możliwości intelektualnych nie jesteśmy robie równi. Różnice indywidualne pod tym względem występują ponad wszelką wątpliwość i mieszczą się w granicach wyznaczonych przez wartości tak drastycznie różne, jak wybitne zdolności umysłowe na jednym biegunie, a upośledzenie umysłowe na drugim.

źródło opisu: http://www.wydawnictwozak.com.pl/index.php?str=info&id_ksiazki=61

źródło okładki: http://www.wydawnictwozak.com.pl/index.php?str=info&id_ksiazki=61

Michał Kucharski | 2016-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2016

Bardzo rzetelnie przedstawiona historia badań nad IQ. Autor prezentuje różne stanowiska badaczy oraz własne przemyślenia. Jedyna minus jest taki że jest to mała objętościowo książko oraz wydana 19 lat temu. Dla chętnych lepszego poznania tematyki o IQ polecam "Różnice indywidualne: historia - determinanty - zastosowanie" (2015) tego samego autora :)