Pierwsza pomoc: podręcznik dla studentów

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
978-83-200-4552-9
zdrowie, medycyna
Różyczka

W podręczniku omówione są czynności ratujące życie w nagłych wypadkach. Przedstawiono najnowsze zasady udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia u dzieci i dorosłych. W publikacji zostały uwzględnione aktualne wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji oraz Europejskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej. Omówione są m. in. podstawowe zabiegi resuscytacyjne, postępowanie z chorym nieprzytomnym, pierwsza pomoc w przypadku obrażeń, oparzeń, hipotermii oraz zatrucia. Publikację wzbogacają definicje, tabele, ryciny i obszerne piśmiennictwo. Przyswojenie opisywanych zagadnień ułatwiają zamieszczone algorytmy postępowania.
Podręcznik jest adresowany do studentów wszystkich uczelni, na których jest realizowany przedmiot pierwsza pomoc (doraźna pomoc medyczna, kwalifikowana pierwsza pomoc, pierwsza pomoc przedmedyczna).

źródło opisu: http://www.wydawnictwopzwl.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwopzwl.pl/img/produkty/229270100.jpg