Bogactwo polszczyzny w świetle jej historii. Tom 3

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bogactwo polszczyzny w świetle jej historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
978-83-226-1921-6
bachu

Kolejny tom, cieszącej się sporym zainteresowaniem, serii stanowi pokłosie III konferencji studentów, doktorantów i młodych doktorów nt. Bogactwo polszczyzny w świetle jej historii, zorganizowanej w 2008 roku przez Sekcję Historycznojęzykową Studenckiego Koła Naukowego Językoznawców Uniwersytetu Śląskiego. W gronie autorów tekstów, które złożyły się na prezentowany tom, znalazła się reprezentantka Uniwersytetu Warszawskiego. Podobnie jak w wypadku dwu poprzednich tomów tematyka prezentowanych artykułów odzwierciedla główne kierunki badawcze dotyczące polszczyzny wieków dawnych, obecne w programie naukowym Instytutu Języka Polskiego katowickiej uczelni. Są to szeroko pojęte dociekania nad słownictwem polszczyzny w aspekcie jego przeobrażeń oraz refleksja nad tekstem jako fenomenem strukturalnym, stylistycznym, a także genologicznym czy dyskursywnym.