Husarze. Ubiór, oporządzenie i uzbrojenie 1500-1775

Wydawnictwo: Napoleon V
978-83-61324-31-7
husaria, wojsko polskie
Getos

Nowe wydanie pracy Bronisława Gembarzewskiego. Album zawiera szczegółowe opisy i wiele kolorowych, profesjonalnie wykonanych ilustracji, dzięki którym czytelnik może podziwiać potęgę husarii. Na poziom jej wartości bojowej miało wpływ wiele czynników, między innymi zaprezentowane tutaj uzbrojenie i oporządzenie. Autor omawia poszczególne rodzaje broni, elementy ubioru i umundurowania (dużą uwagę poświęcono ochronnym nakryciom głowy i zbroi) oraz charakteryzuje zachodzące w nich zmiany.

źródło opisu: http://www.odk.pl

źródło okładki: http://www.odk.pl