Gramatyka polska

- Składnia

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

LouiseDunaway | 2017-06-21

Na studiach polonistycznych całkiem pomocna, choć niektóre zagadnienia omawiane są w skomplikowany i nieco przestarzały sposób.

Dzięki panu Januszowi zdałam egzamin z opisówki, za co jestem mu ogromnie wdzięczna! We wspaniale PROSTY sposób wyjaśnia to, co inni tłumaczą długo i zawile, sądząc chyba, że wydadzą się dzięki temu czytelnikowi "mądrzejsi" i "bardziej kompetentni". A przecież w podręcznikach akademickich chodzi o to, żeby student ZROZUMIAŁ treść, a nie podziwiał uczoność autora... Dla mnie Strutyński jest o wiele bardziej wybitnym językoznawcą niż chociażby Grzegorczykowa, bo oprócz tego, że posiada wiedzę, to potrafi ją przekazać. Polecam wszystkim studentom polonistyki, zarówno tę pozycję jak i Gramatykę historyczną :)