Polska sztuka dekoracyjna

978-83-7867-917-2
reprint
sztuka
Abdita

Polska sztuka dekoracyjna to zbiór fotografii, opatrzony obszernym komentarzem autora, przedstawiających dział polski na Międzynatodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej , która miała miejsce w Paryżu w 1925 roku. Tuż po odzyskaniu niepodległości, po latach niebytu Polska mogła zaprezentować swoje osiągnięcia w dziedzinie sztuki użytkowej i wzornictwa przemysłowego. To, co spaja naród, nie pozwala mu zaginąć i utrzymuje w nim poczucie jedności, to język i sztuka. Nie dziwi więc, że artyści początku XX wieku inspiracje czerpali ze sztuki ludowej, rdzennie polskiej, niezniszczonej zachodnią modą. Sam autor niniejszego zbioru, komsiarz pawilonu polskiego na wyżej wspomnianej wystawie, był propagatorem sztuki modernizmu i krajowego rzemiosła. Wspierał młodych artystów upatrując w ich działalności ważnego elementu budowania naszej świadomości narodowej.

Prezentujemy Państwu reprint tego pięknego albumu autorstwa Jerzego Warchałowskiego.Tak, jak nasze pozostałe publikacje, został wydrukowany na lekko kremowym papierze objętościowym. Blok zdobią biało- złote kapitałki i kremowa wstążeczka czytelnicza. Ciekawostką jest oprawa. Luksusowy półskórek to kopia wyjątkowo pięknej, marblingowej oprawy bibliotecznej, w której znajdował się oryginał książki. Dodaliśmy do niej złocone podtłoczenie oraz ręcznie wprawianą, papierową naklejkę tytułową.

źródło opisu: http://www.volumina.pl/polska-sztuka-dekoracyjna.html

źródło okładki: http://www.volumina.pl/polska-sztuka-dekoracyjna.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!