Zgłosuj na książki roku 2017

Świat tajnych służb. Są wojny, których nie widać

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Focus Śledczy Poleca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
978-83-7778-146-3
wojna, tajne służby
literatura faktu
Jajeczko

Tajne służby są wszędzie. Ostatecznie taka jest ich misja- zapobiec zagrożeniu, które może czaić się za rogiem. Czasami ta obecność służy państwu i społeczeństwu, a czasem jedynie grupie rządzących. Zdarza się też, że to tajne służby stanowią zagrożenie, szczególnie gdy ich działanie wymyka się spod kontroli. Autor wysłuchał opinii wielu wybitnych przedstawicieli świata tajnych służb. Ich wiedza i doświadczenie wykorzystał, pisząc tę książkę.

Z niej dowiesz się, że:
* CIA jest zapracowana i popełnia niewybaczalne błędy.
* Mossad lubi wyrafinowane, teatralne mistyfikacje.
* Zacharski nie musi mieć kompleksu Bonda.
* Handel bronią to wyjątkowo niebezpieczny interes...
* ... a praca "przykrywkowca" to nieustanne chodzenie po linie.

źródło opisu: G+J Gunter & Jahr, 2012

źródło okładki: www.gjksiazki.pl

meduzek | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Książka zachęca do zgłębienia tematu m.in. służb specjalnych, PMC, najemników i słynnych szpiegów, wskazuje kilka ciekawych adresów (tytułów). Pozwala też spojrzeć nieco inaczej na przedstawiane w mediach wydarzenia, osoby i ich działanie.
Brakuje jednak płynnego przejścia między rozdziałami, które wydają się być osobnymi przedrukowanymi artykułami, do których dorzucono jakiś krótki wstęp i zakończenie, brak mi łączącej poszczególne artykuły, wspólnej myśli - kilka, różnych tematów z pogranicza tej samej tematyki.

grd | 2017-09-22
Przeczytana: 2017 rok

Kilka historii o tajnych służbach i świecie wywiadu. Jedną czy dwie z nich słyszałem już gdzie indziej. Jest to raczej zbiór anegdot niż cokowlwiek więcej i jeżeli się o tym pamięta książka całkiem prazyjemna.

aannaa | 2014-05-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 28 maja 2014

Książka bardzo mi sie podobała. Szkoda, że taka krótka.

Magda | 2017-08-09
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane