Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Mathematical Universe
83-7150-685-6
black_hole

Ponad pięć tysięcy lat dziejów matematyki - od starożytnych zapisków arytmetycznych po intrygującą zagadkę szeregów nieskończonych i liczby zespolone - wyznaczają wielkie twierdzenia, inspirujące dysputy, nie rozwiązane problemy, a także słynne kłótnie uczonych. Niniejsza książka w nowatorski sposób przybliża ten fascynujący świat matematyki. Śledzimy ważne dowody, odkrywamy ich zdumiewające zastosowania, poznajemy mistrzów wytyczających szlak matematycznego postępu. Jeśli tylko opanowaliśmy podstawy algebry i geometrii, to lektura "Matematycznego wszechświata" pozwoli nam w pełni zrozumieć możliwości i siłę matematyki.

źródło opisu: http://sklep.zysk.com.pl

źródło okładki: http://sklep.zysk.com.pl

black_hole | 2012-10-05

przystępna pozycja, dobra zarówno dla całkowitego laika, jak i osoby zorientowanej w temacie i zainteresowanej historią matematyki, dowodami czy twierdzeniami. żywy język, opowieści poparte są licznymi anegdotami, wstęp do poważnej wiedzy pojawia się obok ciekawostek i życiorysów. rozdziały w oryginale poskładane są alfabetycznie, dzięki czemu przekrój poruszany zagadnień jest spory. z jednej strony można to uznać za wadę, ze względu na pojawiający się miejscami chaos, z drugiej - fragmentaryczne poznawanie kolejnych rozdziałów nie przysparza trudności.

Gumis | 2017-03-04
Przeczytana: 09 marca 2017