Submarine

9780241955154
literatura piękna
angielski
umurawi

Meet Oliver Tate, 15. Convinced that his father is depressed ("Depression comes in bouts. Like boxing. Dad is in the blue corner") and his mother is having an affair with her capoeira teacher, "a hippy-looking twonk", he embarks on a hilariously misguided campaign to bring the family back together. Meanwhile, he is also trying to lose his virginity - before he turns sixteeen - to his pyromaniac girlfriend Jordana. Will Oliver succeed in either aim? Submerge yourself in Submarine and find out . . .

źródło opisu: http://www.penguin.co.uk/

źródło okładki: http://www.penguin.co.uk/

sunlit | 2016-05-22
Przeczytana: 22 maja 2016

Po 2 latach, po obejrzeniu filmu (<3) tysiąc razy, udało mi się sprowadzić książkę z Anglii. Muszę powiedzieć, że film jest bez wątpienia lepszy, szczególnie postać Olivera w filmie wywołała u mnie wielką sympatię, w książce była troszkę irytująca. Mimo to książka jest bardzo dobrze napisana, wciąga i warto ją przeczytać! Ma bardzo dużo błyskotliwych i zabawnych momentów i dialogów

WhiteRabbit | 2014-07-28

Wśród wielu bibliofilów istnieje filozofia zakładająca dwie rzeczy. Po pierwsze - najpierw trzeba przeczytać książkę, zanim obejrzy się film. I druga - książka jest zawsze lepsza od ekranizacji. Jednak z przykrością muszę stwierdzić, że w tym przypadku nie zgadzam się z takim podejściem.

Po obejrzeniu "Moja łódź podwodna" długo szukałam powieści, żeby przeczytać oryginał. I doszłam do wniosku, że książkowy bohater w przeciwieństwie do filmowego, strasznie mnie irytuje. Choć wiele motywów znalazło swoje odzwierciedlenie w filmie, to muszę przyznać, że pominięcie innych szczegółów działało tylko na korzyść ekranizacji.

Mimo to, sama książka zdecydowanie zasługuje na uwagę - narratorem jest piętnastolatek, ale nie jest to powieść młodzieżowa. Sposób w jaki patrzy na otaczający go świat i przybliżone czytelnikowi w ten sposób otoczenie są raczej smutne i niepokojące. W sumie czego można by się spodziewać po chłopcu, który nadzoruje i śledzi własnych rodziców, umawia się z...