Foucault

Tłumaczenie: Michał Gusin
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Współczesnej Myśli Społecznej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Dolnośląskiej Szkoły Wyższej Edukacji TWP we Wrocławiu
Foucault
83-89518-12-0
filozofia i etyka
a_maciek

Myślicieli „przeklętych” rozpoznaje się po trzech cechach: gwałtownie przerwanym dziele, krewnych oszustach, którzy mają wpływ na publikację pism pośmiertnych, książce-tajemnicy, czymś jak „księga”, której sekrety odgadywać można bez końca. Dzieło Nietzschego przerwane zostało gwałtownie szaleństwem na początku roku 1889. Jego siostra Elżbieta uczyniła siebie autorytarną strażniczką jego...

Dzieło Nietzschego przerwane zostało gwałtownie szaleństwem na początku roku 1889. Jego siostra Elżbieta uczyniła siebie autorytarną strażniczką jego dzieła i
pamięci. Opublikowała pewną liczbę notatek pośmiertnych. Krytycy zarzucają jej może nie tyle zafałszowania (jawne zafałszowania dotyczą jedynie listów), ile zniekształcenia: poręczała obraz Nietzschego jako antysemity i prekursora nazizmu – par excellence anty-Nietzschego.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe Dolnośląskiej Szkoły Wyższ...(?)

źródło okładki: zdjecie autorskie

Le_h_muet | 2015-05-03