Grafologia. Tajemnice Twojego pisma

Wydawnictwo: Ravi
Grafologia. Tajemnice Twojego pisma
83-7229-029-6
Canterville

Grafologia wielu ludziom kojarzy się z kryminalistyką. W rzeczywistości jest to jednak dziedzina badań nad psychiką człowieka. Nasza osobowość odzwierciedla się w naszym zachowaniu - w sposobie mówienia, w zainteresowaniach, w stylu ubierania się itd. Wg grafologów, jednym z takich obszarów jest też charakter pisma. Typowe dla nas cechy rękopisu - np. szerokość marginesów, kąt pochylenia...

Typowe dla nas cechy rękopisu - np. szerokość marginesów, kąt pochylenia pisma, kształt liter - grafologia stara się przyporządkować określonym cechom osobowości. Profesjonalny grafolog jest w stanie sporządzić portret psychologiczny osoby na podstawie próbki jej pisma. Podstawowe wiadomości z tym związane prezentujemy w niniejszej książce.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Canterville | 2012-08-30
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Dzięki tej książce można wiele się dowiedzieć o sobie samym, partnerze, bądź dowolnej osobie z otoczenia, jeżeli jesteśmy w posiadaniu choć fragmentu jej rękopisu.

Książka nie jest pisana stricte naukowym językiem, oraz posiada zobrazowane przykłady stylu pisma. Polecam każdemu, kogo tematyka jest w stanie zainteresować.