Ograniczone z nieograniczonego

83-04-01063-1
literatura polska
poezja
Ag2S

"Ograniczone z nieograniczonego", jeden z wielu tomików w poetyckim dorobku Marianny Bocian, ukazał się drukiem w 1982 r. Autorka jest w nim wierna dominującemu w jej twórczości nurtowi filozoficzno-refleksyjnemu z domieszką metafizyki i mistycyzmu. Bocian, uważana za przedstawicielkę poezji konkretnej (dotyczy to plastycznego sposobu obrazowania), bardzo trudne treści przekłada na formę wiersza w sposób, który niczego nie upraszcza ani nie ułatwia czytelnikowi. Jej wiersze naznaczone egzystencjalnym doświadczeniem, często w poszukiwaniu odpowiedzi i sensu istnienia, zwracają się ku Bogu.

źródło opisu: http://www.literatura.net.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie