Filozofować w nieskończoność

Philosopher a l'infini
filozofia
filozofia i etyka
AnnaVanDort

Marcel Conche jest bardzo ważnym myślicielem dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku. Znawca filozofii greckiej, myśli Michela de Montaigne'a, Friedricha Nietzschego, w sposób oryginalny poszukuje prawdy o świecie i człowieku. W prezentowanym dziele francuski filozof przedstawia własny światopogląd, dotyczący w szczególności zagadnień całości, nieskończoności, Natury, Boga i człowieka, który wplątany w zawiłości uniwersum, w którym przyszło mu żyć, próbuje znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania.

źródło opisu: Wydawnictwo Marek Derewiecki, 2007

Grzegorz | 2017-03-05