Dzwonnik z Notre Dame

1996-01-01
23 min.
Małgorzata Fabianowska
bajki

Smutna historia z ogromem etosow oraz archetypow przekazywanych za młodych lat:)

Wspaniała historia i ilustracje, ale napisana trudnym dla dziecka językiem, zbyt wiele drastycznych scen na czytanie do poduszki.

Opowieść poruszająca wiele problemów. Jedna z najwspanialszych historii w którą warto zagłębić się bardziej chociażby poprzez musical.

Der Glöckner von Notre Dame

Der Glöckner von Notre Dame

Na samo wspomnienie o tej książeczce aż się łezka w oku kręci. No, może nie jest to dokładnie ta sama, którą ja nadal mam w piwnicy, wydanie w każdym razie inne, ale pamiętam jeszcze, jak jedna z koleżanek przyniosła Disneyowskiego "Dzwonnika", kiedy w zerówce mówiliśmy o książkach. Zaczęłam książeczkę czytać, ale nie zdążyłam dokończyć, więc niebawem naciągnęłam babcię na kupno takiej samej. A wtedy już bez przeszkód mogłam zagłębić się w losy bohaterów na tle średniowiecznego Paryża i - oczywiście - katedry. Bo, tak jak i w oryginalnym dziele Hugo, tutaj też katedrę odbierałam zawsze jako samodzielną, ważną postać.
A potem, lata potem, sięgnęłam po "Katedrę NMP w Paryżu" Victora Hugo i okazało się, że, niezależnie od ilości zmian w stosunku do pierwowzoru, w "Dzwonniku" czułam dokładnie ten sam klimat. Może to dlatego to jedyna książeczka spod znaku Disneya, którą nadal mogę odbierać bez wielkiego znudzenia.

Wspomnień i porządkowania szafki ciąg dalszy. Piękna historia biednego człowieka o ogromnym sercu, które okazał mimo, że przez całe życie jedyna osoba, z którą miał kontakt, wpajała mu co innego.
Książka, którą posiadam jest bogato ilustrowana i to duży plus dla niej :-) Dla dzieci w sam raz!

Bajka , która pokazuje nam kolejne oblicze tego że wygląd nie jest najważniejszy , a serce :) Dwonnik Quasimodo , to prawdziwy przykład do naśladowania : dobrocią , uczciwością , miłością do innych . Mimo że jest garbaty i brzydki to tak naprawdę jego SERCE jest piękne .

Ta książka była moim prezentem na Mikołajki jeszcze w dzieciństwie. Od tamtej pory przeczytałam ją kilkanaście razy i prawdopodobnie, podobnie jak film nigdy mi się nie znudzi.

Film lepszy, ale książka dobra dla dzieci :-)

Film lepszy, ale książka dobra dla dzieci :-)

Cudowna i wspaniała bajka, która uświadamia nam, że to nie wygląd jest najważniejszy, tylko to co mamy w środku.

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci
  • Z dzieciństwa
  • Bajki
  • D2) Ekranizacje★
  • Disney (i inne dla dzieci)

Dodaj cytat z książki Dzwonnik z Notre Dame