Król Lew 2. Czas Simby

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Klasyczna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Lion King 2. Simba's Pride
bajki, dla dzieci

Doświadcz potęgi „upendi” czyli „miłości” i zobacz, jak córka Simby – niesforna Kiara – szuka przygód, uciekając przed czujnym wzrokiem ojca oraz jego wiernych przyjaciół Timona i Pumby. Kiedy Kiara spotyka Kovu, następcę Skazy, mimo nienawiści dzielącej oba stada pomiędzy małymi lwiątkami zawiązuje się nić przyjaźni. Szukając swego miejsca w odwiecznym kręgu życia Kiara i Kovu zakochują się w sobie i odkrywają, że ich przeznaczeniem jest zjednoczenie stad i zaprowadzenie pokoju w lwim królestwie.

źródło opisu: Egmont, 1999

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wera | 2015-09-19
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Tak samo, jak w przypadku pierwszej części: szata graficzna jest piękna, do tego sentyment z dzieciństwa, jednak treść to porażka. Skończyłam czytać przed chwilą i myślę, że do takich książek nie wraca się po latach...
Ale daję dziesiątkę i wrzucam do ulubionych - bo sentyment i świetne ilustracje.

Maroo | 2015-11-11
Przeczytana: 1998 rok

Król Lew, część druga serwuje historię znów wzorowaną na Shakespearze, też dobra, choć wiąże się z nią silny ładunek nostalgii. Mały ja też lubił.

Angel | 2016-10-02
Na półkach: Mojej Ani, Przeczytane