Król Lew 2. Czas Simby

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Klasyczna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Lion King 2. Simba's Pride
bajki, dla dzieci

Doświadcz potęgi „upendi” czyli „miłości” i zobacz, jak córka Simby – niesforna Kiara – szuka przygód, uciekając przed czujnym wzrokiem ojca oraz jego wiernych przyjaciół Timona i Pumby. Kiedy Kiara spotyka Kovu, następcę Skazy, mimo nienawiści dzielącej oba stada pomiędzy małymi lwiątkami zawiązuje się nić przyjaźni. Szukając swego miejsca w odwiecznym kręgu życia Kiara i Kovu zakochują się w sobie i odkrywają, że ich przeznaczeniem jest zjednoczenie stad i zaprowadzenie pokoju w lwim królestwie.

źródło opisu: Egmont, 1999

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Cała opinia do przeczytania tu: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/09/144-krol-lew-2-czas-simby-walt-disney.html

Od zawsze byłam fanką "Króla Lwa", ledwie w szkole podstawowej poszłam z klasą na niego do kina. Zakochałam się z miejsca. Do dziś mam nawet w pokoju plakat, który prezentuję z dumą. I przez te wszystkie lata nie zmieniła się moja miłość do tego filmu. Tak, filmu, bo dla mnie "Król Lew" to film a nie bajka. Piękny, pouczający i cudowny - mimo iż animowany. Niezmiennie oglądam i niezmiennie ryczę jak małe dziecko na scenie śmierci Mufasy (niech przyzna się największy twardziel, który nie ryczał jako dzieciak na tej scenie!), śpiewam "Hakuna Matata" z Timonem i Pumbą... a jako dorosły widz widzę wiele smaczków, jakimi naszpikowano ten film (seks z kuzynką... w końcu zabawa dla całej rodziny, mimo, że to Simba i Nala, nie?) - dlatego z niecierpliwością ale i dozą rezerwy czekałam na długo zapowiadaną drugą część. I... ojć.
[...]
Cała opinia do przeczytania tu:...

Wera | 2015-09-19

Tak samo, jak w przypadku pierwszej części: szata graficzna jest piękna, do tego sentyment z dzieciństwa, jednak treść to porażka. Skończyłam czytać przed chwilą i myślę, że do takich książek nie wraca się po latach...
Ale daję dziesiątkę i wrzucam do ulubionych - bo sentyment i świetne ilustracje.

Paula | 2017-10-17

KIlkanaście lat temu babcia kupiła mi ta książkę na Dzień Dziecka. Z perspektywy czasu wiem, że animacja Król Lew 2 była zwyczajnie kiepska i bez polotu. Postaci słabe i nudne. Mimo to sentyment zostaje, stąd moja ocena.

Maroo | 2015-11-11
Przeczytana: 1998 rok

Król Lew, część druga serwuje historię znów wzorowaną na Shakespearze, też dobra, choć wiąże się z nią silny ładunek nostalgii. Mały ja też lubił.

Angel | 2016-10-02
Na półkach: Przeczytane, Mojej Ani