dami251 
"Areszt biblioteczny" - zwrot z filmu, bądź kreskówki, jako kara dla niesfornego nastolatka, a ja marzę o takiej karze;) Po prostu kocham książki.
42 lat, kobieta, żary, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 4 cytaty, ostatnio widziana 9 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-20 14:11:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Chwalę ten dzień, w którym po wielu mękach dobrnęłam do końca, gdyż nie mam zwyczaju porzucać nie przeczytanych książek.

 
2019-02-17 13:36:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 3)
 
2019-02-12 19:34:36
Została fanką autorki: Agnieszka Frączek
 
2019-02-10 21:32:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Czytane dzieciom
Autor:

Wspaniała historia i ilustracje, ale napisana trudnym dla dziecka językiem, zbyt wiele drastycznych scen na czytanie do poduszki.

 
2019-02-01 13:44:36
Zagłosowała w plebiscycie "Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl"
Jakie książki były najlepsze i najpopularniejsze w roku 2018? Zagłosuj w Plebiscycie i wybierz Książki Roku 2018. Książki, Autorzy i Wydawnictwa czekają na głosy swoich czytelników. Zapraszamy!
 
2019-01-30 20:49:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Czytane dzieciom
Autor:
Cykl: Nela mała reporterka (tom 11) | Seria: Podróże Neli
 
2019-01-26 17:12:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Czytane dzieciom
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lektura szkolna IV". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
 
2019-01-25 09:16:46

Moja mama miała 7 sióstr. Była jedną z młodszych i w wieku 7 lat została sierotą. Wychowała ją najstarsza z sióstr Helena, która była 18 lat starsza od mamy. W dzieciństwie często słyszałam od ciotek, że jestem podobna do "ich" Heli, co wcale mi się nie podobało, żeby porównywać mnie do staruszki, tak widziałam wtedy ciocię. Teraz gdy ukradkiem spojrzę w lustro, faktycznie widzę Helę,... Moja mama miała 7 sióstr. Była jedną z młodszych i w wieku 7 lat została sierotą. Wychowała ją najstarsza z sióstr Helena, która była 18 lat starsza od mamy. W dzieciństwie często słyszałam od ciotek, że jestem podobna do "ich" Heli, co wcale mi się nie podobało, żeby porównywać mnie do staruszki, tak widziałam wtedy ciocię. Teraz gdy ukradkiem spojrzę w lustro, faktycznie widzę Helę, szczególnie przy związanych włosach, tak samo sterczą mi włosy po bokach czoła. Tak samo zacieram też ręce w chwilach, gdy nie wiem co mam robić np. w rozgardiaszu w kuchni, gdy muszę sobie przypomnieć co miałam zrobić. Hela tak samo zacierała ręce na środku kuchni.

pokaż więcej

więcej...
 
2019-01-24 09:46:37

Czerwiec. Przez lata wyczekiwany koniec roku szkolnego, teraz czekam razem z moimi dziećmi na ich świadectwa. Wiosna już w pełni, świeży początek lata, najdłuższy dzień w roku, piękne wieczory, cykanie świerszczy, kwitną kwiaty, brzęczą pszczoły, drzewa pokrywają się soczystą zielenią liści. Otwierają się lodziarnie! Oczekiwanie na wakacyjną przygodę. Słońce w końcu sobie o nas przypomina.... Czerwiec. Przez lata wyczekiwany koniec roku szkolnego, teraz czekam razem z moimi dziećmi na ich świadectwa. Wiosna już w pełni, świeży początek lata, najdłuższy dzień w roku, piękne wieczory, cykanie świerszczy, kwitną kwiaty, brzęczą pszczoły, drzewa pokrywają się soczystą zielenią liści. Otwierają się lodziarnie! Oczekiwanie na wakacyjną przygodę. Słońce w końcu sobie o nas przypomina. Latają motyle. W czerwcu najbardziej chce się żyć!

pokaż więcej

więcej...
 
2019-01-22 18:44:10

Moja Smoczyca co rano maluje rzęsy, chociaż nigdzie się nie wybiera. Lubi czuć się dobrze sama z sobą. Nie ma zimnych, twardych łusek, tylko mięciutkie futerko. Lubi ciszę, spokój w głowach, a kieszenie ma pełne czereśni. Lubi wszystkie pory roku, gdy jest zimno zawija się w miętowy kocyk i podziwia widoki ze swojego przytulnego barłożku. Nie jest fit ani tym bardziej wege. Lubi wszamać coś... Moja Smoczyca co rano maluje rzęsy, chociaż nigdzie się nie wybiera. Lubi czuć się dobrze sama z sobą. Nie ma zimnych, twardych łusek, tylko mięciutkie futerko. Lubi ciszę, spokój w głowach, a kieszenie ma pełne czereśni. Lubi wszystkie pory roku, gdy jest zimno zawija się w miętowy kocyk i podziwia widoki ze swojego przytulnego barłożku. Nie jest fit ani tym bardziej wege. Lubi wszamać coś smocznego. Wciąga książki. Ulubionym dniem tygodnia jest piątek, piąteczek, piątunio. Kocha muzykę. Nie ma wyrafinowanych marzeń. Jeśli już musi odwinąć się z kocyka i wyjść to najchętniej do teatru, albo na Woodstock chciałaby pojechać.

pokaż więcej

więcej...
 
2019-01-22 16:05:51
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-01-22 08:59:09

Czym byłoby życie bez muzyki? Jedna ze wspanialszych przyjemności, które wymyślił człowiek, oprócz czytania oczywiście (i czerwonego wina). Wyrabiamy sobie muzyczne gusta w wieku nastoletnim, kształtujemy się muzycznie, jeden rodzaj muzyki podoba nam się bardziej inny zarzekamy się, że w życiu byśmy nie słuchali. Nie dzielę muzyki na lepszą i gorszą. Lubię pogodne piosenki w stylu" Tyle... Czym byłoby życie bez muzyki? Jedna ze wspanialszych przyjemności, które wymyślił człowiek, oprócz czytania oczywiście (i czerwonego wina). Wyrabiamy sobie muzyczne gusta w wieku nastoletnim, kształtujemy się muzycznie, jeden rodzaj muzyki podoba nam się bardziej inny zarzekamy się, że w życiu byśmy nie słuchali. Nie dzielę muzyki na lepszą i gorszą. Lubię pogodne piosenki w stylu" Tyle słońca w całym mieście", " Chodź pomaluj mój świat" , " Bananowy song". Lubię jazz, do którego przekonałam się robiąc poranne zakupy w markecie, gdzie taka muzyka sączy się leniwie z głośników. Jednak nie bronię się rękami i nogami przed " Rudą, która tańczy jak szalona", którą moje dzieci przyniosły z przedszkola:) Moim muzycznym guru jest Kora, uwielbiam jej teksty i mocny głos. Dużo też słucham niejakiego Grabaża i chyba jego twórczości mam najwięcej w aucie. Moje córki bardzo się osłuchały w jego piosenkach i kiedyś w kolejce do kasy śpiewały " Czarny chleb i czarna kawa, opętani samotnością, myślą swą szukają szczęścia, które zwie się wolnością". Byłam dumna.

pokaż więcej

więcej...
 
2019-01-17 12:38:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2019-01-05 20:08:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Czytane dzieciom
Cykl: Alicja w Krainie Czarów (tom 1)
 
2019-01-02 11:07:50

Pisarką, z którą chciałabym pracować jest niewątpliwie Sylwia Chutnik. Bardzo lubię klimat jej książek, jak z precyzją uchwycona atmosfera lat 80-tych w "Smutku Cinkciarza", czy Żerań w "Jolancie", miejskie legendy. Chciałabym szlakami Sylwii Chutnik zwiedzić Warszawę, jakiej nie poznamy z przewodników. Autorka jest postacią nietuzinkową, można powiedzieć wręcz barwną z punkową duszą. Nie... Pisarką, z którą chciałabym pracować jest niewątpliwie Sylwia Chutnik. Bardzo lubię klimat jej książek, jak z precyzją uchwycona atmosfera lat 80-tych w "Smutku Cinkciarza", czy Żerań w "Jolancie", miejskie legendy. Chciałabym szlakami Sylwii Chutnik zwiedzić Warszawę, jakiej nie poznamy z przewodników. Autorka jest postacią nietuzinkową, można powiedzieć wręcz barwną z punkową duszą. Nie obojętną na drugiego człowieka, działająca społecznie. Raczej nie jest chimeryczna, myślę że można z Nią znaleźć wspólny język.

pokaż więcej

więcej...
 
Moja biblioteczka
472 24 153
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (8)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd