Zgłosuj na książki roku 2017

Vassalord t. 1

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Vassalord". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Studio JG
Vassalord
978-83-61356-50-9
vassalord, wampiry, shonen-ai, manga
komiksy
agacia1610

Fabuła skupia się na parze wampirów. Charlesa J. Chrishundsa (Charley) i Johnny’ego Rayflo łączy dziwny związek - Charley jest cyborgiem i łowcą wampirów w Watykanie, podczas gdy jego pan - Johnny wiedzie wygodne życie hedonisty i playboya. Walcząc z przestępstwami dotyczącymi wampirów, Charley stara się kontrolować swoją żądzę krwi oraz fascynację Johnnym. Ten natomiast, rozkoszuje się uwodzeniem swego sługi, a przy tym próbuje radzić sobie z problemami ze swojej przeszłości...

źródło opisu: http://waneko.pl/sklepik/vassalord-01-p-1278.html

źródło okładki: http://waneko.pl/sklepik/vassalord-01-p-1278.html

Jan Godwod | 2012-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Użytkowniczka Eris napisała:
"Kolejna rzecz do której muszę się przyczepić jest tłumaczenie - w wielu miejscach niezgodne z angielskim odpowiednikiem. Nie jest to rażące, bo ogólny sens jest zachowany. Jednak jest to dla mnie brak szacunku dla czytelnika - nie każdy musi umieć angielski i jest zmuszony zaufać polskiemu tłumaczeniu."

Vassalord jest mangą japońską, i tłumaczony był z japońskiego oryginału... Ty możesz ufać czemu chcesz ale przestań pisać bzdury.

AnnaVanDort | 2012-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga

Hmmm...miałam wrażenie że spotkałam się z dobrym pomysłem - niestety trochę zmarnowanym. Fabuła dosyć interesująca, humor na przyzwoitym poziomie.
Do gustu przypadli mi głowni bohaterowie - szczególnie Charley. Zagadkowe tematy w mandze są trochę nielogiczne, ale rozwiązania serwowane są z czasem.
Pierwszy tom jest dobry - ale ciągle miałam wrażenie że gdzieś już ,,to'' widziałam. Ale to są chyba cechy typowe dla mangi - ciężko znaleźć niewykorzystany pomysł, coś absolutnie świeżego. Nie upatruję w tym dużej wady.
Rozczarowanie przyniosły mi dalsze tomy. Fabuła robi się taka pokręcona, że ja pod wpływem nie potrafiłabym czegoś takiego wymyślić. Autorce chyba zaczynało brakować pomysłów, bo miałam wrażenie że jest za dużo ,,wszystkiego''. Nieciekawi bohaterowie pchani na siłę tylko po to, by coś się działo. Historia robi się tak nielogiczna i dziwna, że miałam problemy z jej zrozumieniem. Może to dlatego, że niektóre tomy były wydawane z rocznymi przerwami?
Ogółem manga jest na...

electric_cat | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Poza prześladującym mnie uczuciem, że już gdzieś takie, bądź podobne rozwiązania widziałam ["Trinity Blood", choć z założenia nie jest to shonen-ai], towarzyszyła mi spora niechęć do tej mangi. Kreska fajna, choć "Cherry" [tak przynajmniej Rayflo przezywał go w wersji anglojęzycznej, polskiej wersji nie widziałam] mi się nie widzi. Nie mój typ urody, brak "bishonenowego" rozwianego włosa, czy też charakternego uczesania [Arashi z "Paradise Kiss", czy "Tres" z "Trinity Blood"]. Poza tym manga [jak dla mnie - podkreślmy] jest zbyt chaotyczna. Nieraz dopatrywałam się jakim cudem autorka wyrysowywała następny kadr, który [IMO] ma zbyt mały związek z poprzednim. Tak, brakowało jakiegoś pomiędzy.

Uogólniając - nigdy nie mówię "nigdy", ale do owej mangi nie czuję pociągu i na 99% do niej nie wrócę. Chyba że znowu wezmę do ręki piwo i zacznę od kiepskich seriali z wampirami w roli głównej.

zaczytanaPL | 2016-03-12

Manga opowiada historie dwóch wampirów. Cherry'ego i Johnny'ego.
Spodobał mi się motyw wampirów. Kreska nie przypadła mi do gustu. I bardziej podobały mi się scenki z ich życia codziennego niż sceny walki.
Bardzo też podobał się motyw, że Cherry jest wampirem cyborgiem. Fabuła jest nieco nijaka. Lekkie czytadło.

książek: 1905
dehira | 2015-10-06

Bardzo oklepane motywy, przewidywalne sceny i gagi, które tak jakbym gdzieś widziała. Czyli przeciętniak jeśli chodzi o fabułę. No cóż, perły to rzadkość, a czytać coś trzeba ;) Ładna kreska. Rozbawiła mnie scenka z życia prywatnego na końcu tomiku.

Rege | 2017-10-02

Zbyt poszarpana czasowo historia. Zgubiłam się pomiędzy teraźniejszością a przeszłością. Może kolejne tomy pomogą mi się odnaleźć.

Shizuma | 2013-06-10
Na półkach: Przeczytane, Manga

Po raz kolejny seksowne, homo/bi/hetero wampiry, po raz kolejny Kościół jako instytucja mająca tylko mistycznie wyglądać,
po raz kolejny "słudzy Boży", którzy wszystko robią tylko nie służą Bogu i ludziom oraz po raz n-ty główni bohaterowie,
którzy lekką ręką z dawnych relacji wychowujący - dziecko przeszli do związku kochająco-pasożytno-przyjacielskiego.
Mroczna otoczka i ładna kreska i tylko to na plus. Fabuła mnie nie porwała, a bohaterowie nie oczarowali.
Momenty mające uchodzić za zabawne też nie wywołały u mnie choćby cienia uśmiechu.
Na upartego poleciłabym tylko osobom, które cenią sobie bardziej formę niż treść, bo treść tutaj kuleje niczym główni bohaterowie bez świeżej krwinki.

Magdalena-cherry | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Kiedyś widziałam aov, a więc w jakiś sposó zacheciła mnie ona do zapoznania się historią tej dziwnej pary; z tym, że po przeczytaniu pierwszego tomu mam mieszane uczucia. Kreska dośc mocna i czasami nie wiadomo co i jak; taka bardzo krwista. Mam nadzieję, że drugi tom mnie bardziej zachęci do czytaniam kolejnych części.

Micha71 | 2015-07-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga

Manga ogólnie bardzo mi się podobała, jednak mam wrażenie że czegoś w niej brakuje, czegoś takiego po którym pomyślałabym WOW! Nie mniej jednak manga bardzo mnie wciągnęła, postacie ciekawe, szczególnie głowni bohaterzy intrygujący. Kreska też przypadła mi do gustu. Niektóre momenty naprawdę przezabawne. Świetnie czytało mi się tą mangę, także gorąco polecam wszystkim fanom wampirów i nie tylko ;)

Kurz | 2013-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, LGBT
Przeczytana: 16 września 2014

Kolejna manga z rodzaju tych lekkich i przyjemnych, ale ma pewien wątek, za który dostała siódmą gwiazdkę. Miejmy nadzieję, że pomyliłam się w tej ocenie.