Świat Wiedzy (8/2012)

czasopisma
Wkp

Dlaczego lubimy słodycze, tłuste jedzenie i używki? W najnowszym numerze Świata Wiedzy prezentujemy wyniki najnowszych badań nad działaniem substancji psychoaktywnych. Odsłaniamy także tajemnice zakonu templariuszy i zdradzamy, jakimi sztuczkami producenci nakłaniają nas do częstszego kupowania nowych urządzeń. Oprócz tego zapraszamy na wyprawy: m.in. na Marsa (już za 1000 lat powinniśmy móc na nim mieszkać!) oraz do zadziwiającego mikroświata owadów, a w jeszcze mniejszej skali – nanocząsteczek.

źródło opisu: http://www.facebook.com/SwiatWiedzy

• Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
  • Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas
  • Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa. Chiny, USA i przyszłość świata
  • Nigdy więcej
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Pozwól mi kochać

Michał Kubicz

Zasady magii
Alice Hoffman

5 (2 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

7,33 (3 ocen i opinii)
Nigdy więcej
Anna Zamojska

8,57 (7 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

Sharon Bolton

0 (0 ocen i opinii)
JaneS | 2013-11-27
Przeczytana: 2012 rok

Uwielbiam ten magazyn. Wcześniej nie chciałam kupić tego magazynu, bo stwierdziłam, że nie jest wart swojej ceny, ale bardzo sie myliłam. Kupiłam go, bo zawsze interesował mnie wpływ używek na człowieka. Zawsze interesowały mnie skutki brania narkotyków, alkoholu czy tytoniu. W pięciu słowach o czasopiśmie: krótko, zwięźle i na temat.

Janmax | 2013-11-13
Na półkach: Przeczytane, Czasopisma
Przeczytana: sierpień 2012

Numer w którym podnieśli cenne :(
Jeśli czasopismo będzie kosztować 7zl lub więcej,
to chyba przestane je kupować 12zł/rok !
Toż to można było kupić 2 numery więcej...

Wkp | 2012-07-18

Wiele razy pisałem już, ze uwielbiam ten magazyn, więc nie będę się powtarzał. Lubię uzupełniać swoją wiedzę i to jest główny powód, dla którego sięgam po "Świat wiedzy". W tej materii jednak nowy numer nieco mnie rozczarował. Oczekiwany przeze mnie artykuł o sekcjach zwłok okazał się jedynie wywiadem z anatomopatologiem, a kilka innych, w tym o używkach, zostało omówionych ciekawie acz powierzchownie. Poza tym artykuły o owadach (cześć o mrówkach) czy Templariuszach stanowiły dość powtórkowy materiał.

Nie znaczy to jednak, ze pismo stało się słabe. nadal trzyma wysoki poziom i warto po nie sięgnąć.