Batman: przysięga zza grobu

Wydawnictwo: Titan Books
Batman: Vow from the Grave
komiksy
Wkp

Zbiór różnych komiksów o Batmanie: "Duch zabójczych niebios" (Ghost of the Killer Skies!) Scenariusz: Denny O'Neil Rysunki: Neal Adams Tusz: Dick Giordano Pierwotny druk: DETECTIVE COMICS #404 (październik 1970) "Noc Żniwiarza" (Night Of The Reaper!) Scenariusz: Dennis O'Neil Pomysł historii: Bernie Wrightson, Harlan Ellison Rysunki: Neal Adams Tusz: Dick Giordano Pierwotny druk: BATMAN...

Zbiór różnych komiksów o Batmanie:

"Duch zabójczych niebios" (Ghost of the Killer Skies!)

Scenariusz: Denny O'Neil
Tusz: Dick Giordano
Pierwotny druk: DETECTIVE COMICS #404 (październik 1970)

"Noc Żniwiarza" (Night Of The Reaper!)

Scenariusz: Dennis O'Neil
Pomysł historii: Bernie Wrightson, Harlan Ellison
Tusz: Dick Giordano
Pierwotny druk: BATMAN #237 (grudzień 1971)

"Dom, który przeraził Batmana" (The House That Haunted Batman!)

Scenariusz: Len Wein, Marv Wolfman
Tusz: Dick Giordano
Pierwotny druk: DETECTIVE COMICS #408 (luty 1971)

"Przysięga zza grobu" (Vow from the Grave)

Scenariusz: Dennis O'Neil
Tusz: Dick Giordano
Pierwotny druk: DETECTIVE COMICS #410 (kwiecień 1971)

"Noc tropiciela" (Night of the Stalker!)

Scenariusz: Steve Englehart
Rysunki: Vin Amendola, Sal Amendola
Pierwotny druk: DETECTIVE COMICS #439 (luty/marzec 1974)

źródło opisu: http://www.batcave.com.pl/old/index2.php?id=komiks/pol/k0

źródło okładki: http://www.batcave.com.pl/old/index2.php?id=komiks/pol/k0

Wkp | 2015-05-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

PULP FICTION

„Przysięga zza grobu” to legendarny już w naszym kraju zbiór krótkich historii o Batmanie. Niestety – to przy okazji jeden chyba najbardziej przeceniany komiks jaki miałem w swoich rękach.

Batman wyjaśniający sprawę mordu na planie filmu. Batman wyjaśniający sprawę mordu na balu przebierańców. Batman wyjaśniający tajemnicę domu, który wydaje się jak z koszmaru. Batman wyjaśniający mord wśród ludzi rodem z Freak Show. I w końcu Batman ścigający zabójcę matki chłopca, co przypomina mu jego własną stratę.

Ten zbiór czarnobiałych historii, jeden z największych białych kruków w mojej komiksowej kolekcji, kupiłem jako 3-letnie dziecko by traktować jako kolorowankę. Szkoda, ale nie aż taka duża. Komiks przypomina bowiem tanie pulpowe publikacje, z płaskimi, nierozróżnialnymi łotrami i fabuła tak patetyczną, że aż boli. Nieźle to narysowano, a i lista twórców tego albumu jest przyjemna dla oka, ale niestety nic poza tym. Miała to być opozycja dla DKR, powrót do korzeni, ale...

Thomas886 | 2015-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2015, Komiksy...
Przeczytana: 31 października 2015

Chciałem napisać, że to mój pierwszy komiks, ale bym skłamał, ponieważ wiele lat temu przeczytałem jedyny komiks w swoim życiu tzn Transformersów. Ale nie pamiętam tytułu, numeru, daty, treści, NIC!

Otóż historie, w których bohaterem jest Batman nie znudzą mi się, a taka forma literatury przyciągnęła mnie po rozmowach z dobrą znajomą i coś mi się zdaje, że ta postać odbiła piętno na moim życiu.

Batman jako postać fikcyjna, towarzyszył mi od czasów dzieciństwa i chyba już tak pozostanie.

Dorian_LC | 2014-10-04
Przeczytana: 04 października 2014