Zagadki Szeherezady i inne zdumiewające łamigłówki dawne i współczesne

Tłumaczenie: Paweł Kliber
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zagadki logiczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
9 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Riddle Of Scheherazade And Other Amazing Puzzles Ancient And Modern
83-05-13347-8

To kolejny zbiór zagadek popularnego logika i filozofa amerykańskiego. Miło nam polecić go zwłaszcza studentom i uczniom szkół średnich, jak również wszystkim miłośnikom zagadek i tym, którzy zetknęli się wcześniej ze sławnymi już dziś paradoksami logicznymi tego autora.

źródło opisu: Książka i Wiedza , 2004

źródło okładki: Książka i Wiedza , 2004

BartłomiejNieBartosz | 2015-09-20
Przeczytana: 2007 rok

Zbiór wymagających zagadek logicznych i matematycznych. Zagadki wciągają, każda jest napisana w formie interesującej historyjki oraz wymaga nie lada kombinowania. Minusem są zagadki logiczne, które wymagają znajomości przynajmniej podstaw logiki akademickiej. Są też zagadki wymagające tylko inteligencji i twórczego myślenia.