Przedrzeźniać przedrzeźniacza oraz inne zagadki logiczne łącznie z zadziwiającą przygodą w krainie logiki kombinatorycznej

Tłumaczenie: Jerzy Pogonowski
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
To mock a mockingbird : and other logic puzzles including an amazing adventure in combinatory logic
978-83-05-13485-9

Przedrzeźniać przedrzeźniacza" to frapując opowieść o ptakach, wprowadzająca czytelnika, w zbeletryzowanej formie, w krąg pojęć logiki kominatorycznej. Pierwszych osiem rozdziałów to doskonały materiał do zajęć z zakresu logiki i teorii mnogości, poświęconych takim pojęciom, jak prawda, fałsz, język, metajęzyk, zbiór, pojęcie skończoności i nieskończoności. Następne rozdziały książki stanowią przystępne wprowadzenie do logiki kombinatorycznej, dyscypliny stworzonej osiemdziesiąt lat temu, a przeżywającej w ostatnich dziesięcioleciach wyjątkowo szybki rozwój.

źródło opisu: Książka i Wiedza , 2007

źródło okładki: Książka i Wiedza , 2007

tsulej | 2012-09-19

Piękna pozycja. Wprowadzenie do logiki kombinatorycznej, na bazie której działa rachunek lambda, który znowu jest podstawą języków funkcyjnych (informatyka). Wydaje mi się, że każdy jest w stanie to przeczytać, jednak wykonanie zadań i ćwiczeń wymaga sporego wysiłku. Warto się zmierzyć.