Rycerze króla Artura

Wydawnictwo: Podsiedlik-Raniowski i S-ka
83-7083-450-7
Aga Kp

Legenda rycerzy Okrągłego Stołu sięga korzeniami wczesnego średniowiecza. Jej bohaterowie: król Artur i jego piękna żona Ginewra, wierny przyjaciel, tragicznie zakochany Lancelot, a także czarnoksiężnik Merlin czy wróżka Wiwian - to postaci, bez których kulturze europejskiej trudno byłoby się obejść. Magia i rzeczywistość splatają się w arturiańskiej legendzie w jeden wątek, nadając tej opowieści niezwykły wymiar.

źródło opisu: Podsiedlik-Raniowski i Spółka, 1995

Niezapomniana | 2015-08-26