Zgłosuj na książki roku 2017

xxxHOLiC 5

Książka jest przypisana do serii/cyklu "xxxHOLiC". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Del Rey
978-0-345-47789-7
manga, fantasy, magia, clamp, xxxholic
komiksy
angielski
Liluna

Kimihiro Watanuki is the indentured servant of Yûko, the beautiful but completely unpredictable Space-Time Witch. He must work at her bizarre wish-granting shop until he can pay off his own wish: to be free of the spirits that haunt him. Yûko’s latest customer is a rain spirit who wants Kimihiro dispatched on a rescue mission. Little does Kimihiro know that this mission will take him to death’s door!

Kimihiro has another problem. A cute spirit has given him a Valentine’s Day present, which means he’s obligated by Japanese custom to return the favor. What do you get a girl who may not even exist in this world?

źródło opisu: http://www.randomhouse.com

źródło okładki: http://www.randomhouse.com