Rozmnażanie ryb w akwarium. poradnik hodowcy

Wydawnictwo: Galaktyka
flora i fauna

Niniejsze opracowanie jest zbiorem praktycznych porad, sprawdzonych i wypracowanych zarówno przez Autora, jak i wielu hodowców z kraju i zagranicy, dotyczących sposobów rozmnażania słodkowodnych ryb akwariowych. Ukoronowaniem każdej amatorskiej hodowli jest rozmnożenie danego gatunku, czyli doprowadzenie go do tarła, a następnie pomyślne odchowanie zdrowego potomstwa. Tylko wówczas bowiem można dogłębnie poznać biologię hodowanego taksonu i czerpać pełną satysfakcję z tego niezwykle pięknego hobby, jakim jest akwarystyka. Książka przedstawia szczegółowy opis metod rozmnażania słodkowodnych ryb akwariowych w warunkach amatorskich. Omówione zostały m.in. kwestie rozróżniania płci, doboru i przygotowania do tarła osobników rodzicielskich, urządzenia zbiornika tarliskowego (wyposażenie, jakość wody), technik przeprowadzania tarła oraz zasad wychowu narybku (warunki środowiskowe, rodzaj pokarmu, selekcja). Każdy rozdział opisujący rozród poszczególnych grup ryb akwariowych kończy się cennymi poradami hodowcy praktyka. zaletą książki jest jej przystępny i zrozumiały język, przejrzysty układ, bardzo bogata szata graficzna bez mała 300 barwnych fotografii, oraz obszerne piśmiennictwo z ostatnich 30 lat. Dr Hubert zientek, absolwent obecnego Wydziału Nauk o zwierzętach SGGW i doktorant tejże uczelni, napisał ponad 200 artykułów o tematyce akwarystycznej, które zostały opublikowane na łamach wielu pism hobbystycznych. Ryby akwariowe zaczął hodować już jako sześcioletni chłopiec i od tamtej pory ukochane hobby towarzyszy mu nieprzerwanie.

kdk | 2015-12-18

Dla pasjonatów