Prostata. Schorzenia i ich leczenie

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
prostata
zdrowie, medycyna

Choroby prostaty należą do najczęstszych schorzeń mężczyzn, zwłaszcza w cywilizacjach zachodnich. Najpoważniejszą z nich jest rak, który stanowi drugą w kolejności po raku płuc przyczynę zgonu mężczyzn z powodów nowotworowych. Jednakże wcześnie wykryty rak prostaty jest uleczalny. Książkę tę powinien przeczytać każdy mężczyzna. zawiera ona przedstawione w popularnej formie wszystkie najważniejsze informacje o niewielkim, a tak znaczącym dla mężczyzn gruczole. Największa część książki dotyczy chorób prostaty, zwłaszcza raka. Poznajemy ich objawy, przypuszczalne przyczyny powstawania, przebieg wraz z możliwymi powikłaniami, sposoby wykrywania przez badania diagnostyczne, wreszcie metody terapeutyczne, które ostatnio tak się bardzo rozwinęły.